Çözüm Windows 8.1 ekran parlaklığı değişmiyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rustyn

Hectopat
Sorunumu Warframe oynarken gözüme çok ışık vuruyordu ve ekran parlaklığını kısmak istediğimde ise kısılmadı. Fn+Yön tuşlarıyla herhangi bir tepki vermiyor. Bunun yanında güç seçeneklerinden oynarken de bir tepki vermiyor. Tek oynatabildiğim kısım aygıt yöneticisine geliyorum Güç seçeneklerinden parlaklığı ayarlıyorum daha sonra Genel PnP Monitörü kaldırıp Donanım Değişikliklerini Tara yapıyorum ve düzeliyor. Fakat düzeliyor dediğim bu tek seferlik oluyor yani bir daha parlaklığı arttırmak istersem aynı şeyleri tekrar ediyorum. Lütfen çözümü bilen arkadaşları bekliyorum.
Arkadaşlar sorunu çözdüm çok araştırdım ve şu şekilde çözdüm aynı sıkıntısı olanlar deneyebilirler. İlk olarak regedit'i açıyoruz daha sonra şu yolu izliyoruz;
●HKEY_LOCAL_MACHINE
●SYSTEM
●ControlSet001
●Control
●Class
●{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
●Ve orada 0000 yazan yere giriyorsunuz
Ardından Display2_Brightness adında REG_DWORD dosyası var mı diye bakıyorsunuz. Yoksa zaten büyük ihtimalle bu yüzden kaynaklanıyordur. Hemen sağ tıklıyoruz ve yeni diyoruz. DWORD (32 bit) Değerini seçip adını Display2_Brightness yapıyoruz. Değer verisini 1 yapıp tabanı onaltılık olarak seçip bitiriyoruz daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve sorunumuz büyük ihtimalle çözülmüş oluyor. Ben bu şekilde çözdüm umarım cevap arayan arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
Sorunumu Warframe oynarken gözüme çok ışık vuruyordu ve ekran parlaklığını kısmak istediğimde ise kısılmadı. Fn+Yön tuşlarıyla herhangi bir tepki vermiyor. Bunun yanında güç seçeneklerinden oynarken de bir tepki vermiyor. Tek oynatabildiğim kısım aygıt yöneticisine geliyorum Güç seçeneklerinden parlaklığı ayarlıyorum daha sonra Genel PnP Monitörü kaldırıp Donanım Değişikliklerini Tara yapıyorum ve düzeliyor. Fakat düzeliyor dediğim bu tek seferlik oluyor yani bir daha parlaklığı arttırmak istersem aynı şeyleri tekrar ediyorum. Lütfen çözümü bilen arkadaşları bekliyorum.
Arkadaşlar sorunu çözdüm çok araştırdım ve şu şekilde çözdüm aynı sıkıntısı olanlar deneyebilirler. İlk olarak regedit'i açıyoruz daha sonra şu yolu izliyoruz;
●HKEY_LOCAL_MACHINE
●SYSTEM
●ControlSet001
●Control
●Class
●{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
●Ve orada 0000 yazan yere giriyorsunuz
Ardından Display2_Brightness adında REG_DWORD dosyası var mı diye bakıyorsunuz. Yoksa zaten büyük ihtimalle bu yüzden kaynaklanıyordur. Hemen sağ tıklıyoruz ve yeni diyoruz. DWORD (32 bit) Değerini seçip adını Display2_Brightness yapıyoruz. Değer verisini 1 yapıp tabanı onaltılık olarak seçip bitiriyoruz daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve sorunumuz büyük ihtimalle çözülmüş oluyor. Ben bu şekilde çözdüm umarım cevap arayan arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.
işe yaradı oyun oynarken bozulmuştu . sağol knk

Bende düzelmedi ya ekran parlaklığı kullanılamaz yazıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_19.png
    Screenshot_19.png
    120,3 KB · Görüntüleme: 164
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BU VİDEOYU İZLEYİN YAPARSINIZ

Sorunumu Warframe oynarken gözüme çok ışık vuruyordu ve ekran parlaklığını kısmak istediğimde ise kısılmadı. FN+yön tuşlarıyla herhangi bir tepki vermiyor. Bunun yanında güç seçeneklerinden oynarken de bir tepki vermiyor. Tek oynatabildiğim kısım aygıt yöneticisine geliyorum güç seçeneklerinden parlaklığı ayarlıyorum daha sonra genel PnP monitörü kaldırıp donanım değişikliklerini tara yapıyorum ve düzeliyor. Fakat düzeliyor dediğim bu tek seferlik oluyor yani bir daha parlaklığı arttırmak istersem aynı şeyleri tekrar ediyorum. Lütfen çözümü bilen arkadaşları bekliyorum.
Arkadaşlar sorunu çözdüm çok araştırdım ve şu şekilde çözdüm aynı sıkıntısı olanlar deneyebilirler. İlk olarak Regedit'i açıyoruz daha sonra şu yolu izliyoruz;
●Hkey_local_machıne
●System
●Controlset001
●Control
●Class
●{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
●Ve orada 0000 yazan yere giriyorsunuz.
Ardından display2_brightness adında reg_dword dosyası var mı diye bakıyorsunuz. Yoksa zaten büyük ihtimalle bu yüzden kaynaklanıyordur. Hemen sağ tıklıyoruz ve yeni diyoruz. Dword (32 Bit) değerini seçip adını display2_brightness yapıyoruz. Değer verisini 1 yapıp tabanı onaltılık olarak seçip bitiriyoruz daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve sorunumuz büyük ihtimalle çözülmüş oluyor. Ben bu şekilde çözdüm umarım cevap arayan arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

Bilgisayarım 64 Bit. Senin dediğin gibi 32 Bit dword yaptım. Olmadı. Bende 64 Bit yaptım düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı