Windows 8.1 kurulumunda "Windows gereken dosyaları yükleyemiyor" hatası

Samet Danacı

Kilopat
Daha fazla  
Notebook tamamen işletim sistemini kaldırdım, tekrar yükleme yapıyorum ama böyle bir hata veriyor. Kurulmuyor, nasıl çözülür?

20240405_031045.jpg

Cihaz windows 11 kurdum sistemi yetmedi bende tekrar eski sistemine dönmek istiyorum Microsoft kendi sitesinden indiriyorum 10 da denedim ama ondada bu hatayı veriyor.

GPT yazan bölümü MBR yapıp dener misiniz? Sisteminizin özeliklerini bilmiyorum ama eski bir sistem tahminimce.

Nereden anladın eski sistem olduğunu?

Adamın bilgisayarında CSM kapalıysa, UEFI boot açıksa, sen UEFI sisteme LEGACY MBR yaparsan, Rufus POST ekranı verir, bu flash bellek UEFI değil, LEGACY olarak yazdırılmış gibisinden. Format diskini başlatamaz bile.

Flash bellek arızalı olabilir bu arada. Defalarca ISO denemene rağmen hala hata aldığına göre.

Dosya Ekleri

• 1712278387064.png
    1712278387064.png
    551,3 KB · Görüntüleme: 26
Nereden anladın eski sistem olduğunu?

Adamın bilgisayarında CSM kapalıysa, UEFI boot açıksa, sen UEFI sisteme LEGACY MBR yaparsan, Rufus POST ekranı verir, bu flash bellek UEFI değil, LEGACY olarak yazdırılmış gibisinden. Format diskini başlatamaz bile.

Flash bellek arızalı olabilir bu arada. Defalarca ISO denemene rağmen hala hata aldığına göre.
Cihaz windows 11 kurdum sistemi yetmedi bende tekrar eski sistemine dönmek istiyorum.
Yazdığı için anlamış olabilr miyim ?

Geri
Yukarı