Çözüldü Windows 8.1 Pro ekran çözünürlüğü 1024x768 değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

foodlover

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben dizüstü bilgisayarıma Windows 8.1 Pro indirdim. Ama ekran üstten basık gibi duruyor. Ekran çözünürlüğü değiştirmem gerekiyormuş. Ben de değiştirmek için ayarlara girdim. Çözünürlük 1024x768'de sabit. Hiçbir şekilde değişmiyor. Ekran 33 inç. Bununla ilgili açılmış konulara baktım aygıt yöneicisinden sürücü güncellemesi denedimama son sürüm dedi. Başka birisi de bu bilgileri vermemi ve bana o sürücünün son sürümü vb bir şey vereceklerini söylediler. Buraya bırakıyorum:

PCI\VEN_1002&DEV_9480&SUBSYS_3628103C&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_9480&SUBSYS_3628103C
PCI\VEN_1002&DEV_9480&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_9480&CC_0300

Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Bıraktığınız donanım kimliklerini Web'de aradığım zaman ATI Mobility Radeon HD 4650 ekran kartıyla ilgili sonuçlarla karşılaştım.

Bıraktığım sayfadan Windows 8 için olan sisteminize göre uygun 32-Bit veya 64-Bit Catalyst Software Suite yazan kısımdaki sürücüyü indirin. Windows 8.1 sürücüsü yayınlanmamış, ancak genellikle Windows 8 sürücüleri Windows 8.1'de de çalışır.

Ardından indirdiğiniz sürücü kurulum dosyasını çalıştırıp kurulumu yapın. Takıldığınız bir kısım olursa sorabilirsiniz.
Normalde ilk kurulumdan sonra bir kaç yeniden başlatmadan sonra o sorun çözülüyor. Otomatik "driver" tarama Windows 10'da başlıyor. Bize ekran kartının modelini söyler misin?

Selam arkadaşlar. Ben dizüstü bilgisayarıma Windows 8.1 Pro indirdim. Ama ekran üstten basık gibi duruyor. Ekran çözünürlüğü değiştirmem gerekiyormuş. Ben de değiştirmek için ayarlara girdim. Çözünürlük 1024x768'de sabit. Hiçbir şekilde değişmiyor. Ekran 33 inç. Bununla ilgili açılmış konulara baktım aygıt yöneicisinden sürücü güncellemesi denedimama son sürüm dedi. Başka birisi de bu bilgileri vermemi ve bana o sürücünün son sürümü vb bir şey vereceklerini söylediler. Buraya bırakıyorum:

PCI\VEN_1002&DEV_9480&SUBSYS_3628103C&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_9480&SUBSYS_3628103C
PCI\VEN_1002&DEV_9480&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_9480&CC_0300

Yardımcı olursanız sevinirim.

Format atarkende aynı şey oluyor 1 saat falan bekle veya yeniden başlat eminim ki düzelecektir bende öyle düzelmişti

Normalde ilk kurulumdan sonra bir kaç yeniden başlatmadan sonra o sorun çözülüyor. Otomatik "driver" tarama Windows 10'da başlıyor. Bize ekran kartının modelini söyler misin?
Ekran kartımı bilmiyorum ama bilgisayar üstünde Ati Radeon Premium Graphics yazıyor eğer yanlışsa doğrusunu nerden bulabilirim? Pek bir bilgim yok.

Format atarkende aynı şey oluyor 1 saat falan bekle veya yeniden başlat eminim ki düzelecektir bende öyle düzelmişti.

8.1 Pro yükleyeli 1 gün oluyor. Birkaç kere hatta 10-11 kere yeniden başlattım. Belirli aralıklarla açıyorum bilgisayarı. Yaklaşık 3 saatten fazla aralıklar ile. Bende hala düzelmedi.

Ekran kartımı bilmiyorum ama bilgisayar üstünde Ati Radeon Premium Graphics yazıyor eğer yanlışsa doğrusunu nerden bulabilirim? Pek bir bilgim yok.
Görev yöneticisini açıp, performans kısmına tıklar mısın? Oranın fotoğrafını atar mısın? Görev yöneticisini CTRL + SHİFT +ESC tuşlarına aynı anda basarak açabilirsin.

Yani format atarken veya Windows yüklerken düzelmesi lazım senin ekran kartın veya ekran kartının kablosunda sorun var
Format öncesi aynı sorun yaşanmıyorsa dediğiniz şey ile alakası yok. Kablo görüntüyü sadece bozar. Yamuk oranlamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı