Windows 8.1'i Windows Update ile Windows 10'a Yükseltme Sorunu

Arif Taban

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğiniz üzere yakın zamanda Windows 8.1' i Windows Update ile direkt olarak Windows 10 'a yükselte biliyoruz. Bende Windows 10 Techinal Preview Update' ini indirdim (Windows Update ile). Ardın'dan yükle diyerek yükseltmeye başladım. İlk seferde her şey normal olarak açıldı ve işlemler uygulandı fakat 2 kere Windows Hata Mesajı aldım. Büyük bir ihtimal Usb Wi-fi Adaptörüyle alakalıdır. Hemen reset attığı için Kodu tam okuyamadım. Ardından "Windows'un Eski Sürümü Geri Yükleniyor" diye başladı PC ve tekrar Windows 8.1 ile başladı. Sorunun USB Wif-fi Adaptörü olduğunu düşündüm. Çünkü bu güne kadar sadece onun yüzünden PC mavi ekran hatalarıyla karşılaştı. Birde onu çıkarıp denedim fakat bu sefer hiç yükleyemedi PC normal güncelleştirme yaparmış gibi yeniden başladı. Bilgisayar açılıp Windows Update girince başarısız olduğunu gördüm. Fakat ilk yaptığım başarılı gözüküyordu. Şimdi de USB ile kurmayı düşünüyorum fakat aklımda bir iki tana soru var.
  • 2 adet işletim sistemi kurulu gibi mi gözükecek ? (Eskilerde olduğu gibi)
  • Windows 8.1'deki dosyalarım duracak mı?
  • Bildiğiniz üzere Hazır PC lerde İşletim sisteminin Key lerini göremiyoruz. (Bende Exper var) Ücretsiz yükselecek mi yine ?
  • Windows 10 Techinal Preview' den sonra normal Windows 10' a otomatik olarak güncelleyecek mi ? ( Ücretsiz Olarak)

Evet arkadaşlar sorularım bu kadar. Şimdiden cevaplar için Teşekkürler.

Sistemim
  • ECS H61H2- MV V2.0
  • Seagate Barracuda 1 TB
  • 8 GB Ram
  • İntel Core İ7 3770
  • Amd Hd Radeon 7570

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyaların kalacak. C'de windows.old diye klasörün içinde olacaklar.
Ücretsiz olarak yükselecek. (Win 8 den 8.1'e geçiş gibi)

• Bu nasıl kurduğuna bağlı. Doğrudan C üstüne kurarsan eski Windows, Windows.old klasörüne taşınır. D'ye kurarsan Dual Boot olabilir.
  • Durmasını istyorsan direk C üstüne kur, Windows.old'a taşınsınlar.
  • Hazır PC'lerde Key BIOS'ta ve BIOS'tan okunabiliyor. Windows 10 lisansı alabileceksin ücretsiz.
  • Kesin cevap yok fakat büyük ihtimalle evet.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı