Windows 8 BF3, CS 1.6, TF2 gibi oyunlarla uyumlu mu?

Enescan Bektaş

Hectopat
Yer
Kocaeli
Ben Windows 7 Ultimate'tan Windows 8 Release Preview'e geçmek istiyorum. Bazı sorularım var:
1. BF3, CS 1.6, TF2 gibi oyunlarda sorun çıkarıyor mu? (Lütfen deneyen veya gerçekten bilen birisi yorum yapsın.)
2. Driver'ları normal bir şekilde yüklüyor muyuz? Yoksa Windows 8 için özel driver'lar mı çıktı?

Sistem:

• Asus M5A97 AMD 970 AM3+ DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart
  • AMD FX X6 6100 AM3+ 3.3GHZ 14MB CACHE 32NM
  • XFX HD6870 GDDR5 1GB 256BIT DX11 AMD RADEON
  • CORSAIR 8GB (2*4GB) VENGEANCE DDR3 1600MHZ CL9 DUAL KIT

Valla 64 bit'te sXe düzeldi. Onun dışında Windows 7'de çalışan uygulamaların Windows 8'de de çalışacağı söyleniyor. Kur dene :)

Öncelikle m3Rt'in de dediği gibi Windows 7'de çalışan bütün program ve oyunlar Windows 8'de de çalışacak. CS 1.6'nın orijinal sürümünü 9.99$ gibi uygun bir fiyata alırsan onu da sorunsuz oynarsın. Yoksa SXE gibi saçmalıklarla uğraşıp durursun. Bu arada Windows 8 çıkmışken neden eski Release Preview sürümünü kuruyorsun? RTM kursana doğrudan...

Öncelikle m3Rt'in de dediği gibi Windows 7'de çalışan bütün program ve oyunlar Windows 8'de de çalışacak. CS 1.6'nın orijinal sürümünü 9.99$ gibi uygun bir fiyata alırsan onu da sorunsuz oynarsın. Yoksa SXE gibi saçmalıklarla uğraşıp durursun. Bu arada Windows 8 çıkmışken neden eski Release Preview sürümünü kuruyorsun? RTM kursana doğrudan...

Zaten dediğim tüm oyunları orjinal kullanıyorum. Ama CS 1.6 SXE olmadan da biraz zor. Maçlar kolay bulunmuyor.
Ben zaten RTM kurdum.

BF3 multiplayer'de full hd high ayarlarda oynarken Windows 7'de 40 FPS altına düşmezdi, şimdi bazen 50 den 20 ye düşüyor anlık.

BF3 FPS düşmesi dışında driver ya da uyumsuzluk gibi sorun yaşamadım. Windows 7'nin bulamadığı driverleri dahi otomatik yükledi. Şık ve güzel. Battlefield de düzelirse çok iyi olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı