Windows 8 ve DirectX 11.1 Destekli Oyunları Oynayabilmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Uğurhan Çavuş

Hectopat
DirectX 11.1 çıkacak Windows 8 ile birlikte. Şimdi Intel 2013 model Haswell kod adlı işlemciler çıkaracakmış. Ben ekran kartı değişcem DX 11.1 için ama işlemciyi de mi değişmem gerekiyor? Yani DX 11.1 tam anlamıyla faydanalabilmek için sadece ekran kartı mı değişcez yoksa ekran kartının yanında işlemciyi de mi değişcez?

• 8 TB HDD
  • AMD HD 5850 256 Bit DDR5 2 GB Ekran Kartı
  • İşlemcim Intel i7 980X Extreme Edition 3.33 GHz 12 çekirdek
  • RAM 8 GB
  • Realtek HD Audio Ses Kartı
  • Intel DX58SO Anakart

Sistemim bu. DirectX 11.1'den ve diğer gelecek yeniliklerden tam anlamıyla oyunlarda faydalanabilmem ve tüm oyunları her şey Ultra oynayabilmem için hangi parçaları değişmem gerekiyor? Şu anda %99.9 unu her şey Ultra oynatıyor. GTA 4 ve GTA EFLC ve Sacred 2 hariç. Metro 2033'te de çok az kasıyor ama ben kasmayı hissetmiyorum bile. Ama GTA4, GTA EFLC ve Sacred 2'de hakkaten kasıyor. Ne tavsiye edersin abi 2013 için? Biliyorsun Windows 8 2013 başında çıkacak tam anlamıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemciyi mi değiştireceskin sen şimdi? 1000 dolardan fazla para verdiğin döneminin en extreme işlemcisini? Bence yapma. Git bir HD7970 ASUS(DirectCU II'li) al. Bak bakayım hangi oyun nereye kasıyormuş ^^

Windows 7 kullanıyorsan Çalıstır > msconfig yaz. Hizmetler > Windows Olay Görüntüleyecisini kapatırsan GTA 4'de kasma yaşamazsın.

Suç işlemcide değil :) O 5850 seni frenlemiş. Paran varsa Asus Radeon HD 7970 al. Yoksa da HD 6950 (Tabi yine Asus) :)

i7 980X, 6 çekirdekli bir işlemci. Fakat HyperThreading'i de hesaba katınca 12 oluyor ama HT pek bir işe yaramıyor açıkçası.

Sana bu işlemciyi kimin önerdiğini merak etmemle birlikte tek başına bir işlemciye, sadece Extreme Edition ibaresi var diye nasıl bu kadar yatırım yapabildin, anlamak güç. Şöyle ki, 1500 TL yatırım yaptığın bir işlemciyi nasıl bir anda kenara itebilmeyi düşünebiliyorsun? Bu işlemci ile birlikte anakartını ve büyük ihtimalle RAM'lerini de çöpe atacaksın. Ne için? Daha çıkmamış olan bir işletim sistemiyle birlikte gelecek olan ve henüz hiç bir oyun tarafından desteklenmeyen ve hakkında henüz doğru düzgün hiç bir şey bilmediğimiz br teknoloji için.

Windows 8 Nisan'da çıkacak. Başın ağırmasın istiyorsan HD 7990'ı bekleyip çift GPU gücünden yararlanabilirsin. Yalnız senden ricam, lütfen bilinçli tüket.

Bu arada GTA 4, bir konsol portu olduğu için hiçbir zaman tam performans ile oynanamayacak. Matro 2033 ise bir kodlama faciası, Crysis gibi. Sacred 2 ise sözde PhysX destekleyen bir başka zoraki nVidia yalakası.

Gayet güzel bir sistemin var Uğurhan. Ekran kartını değiştirmen, DirectX 11.1 için yeterli. Bu desteği şu anda sadece AMD HD 7000 serisi sunabiliyor. Tavsiyem ASUS HD 7970 DirectCU II TOP Edition alman yönünde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı