Windows Defender kendi yazdığım programda virüs buldu

Merhabalar C# ile bir program yazdım. Test için arkadaşıma attığımda virüs buldu ve dosyayı sildi. Rapora göre "Trojan:Win32/Wacatac.B!ml" bulunmuş. Sebebi ne olabilir?

VirusTotal sonucu

@Murat5038

Bilgisayarınızda virüs var ise programı Debug yaparken içine girmiş olabilir. Başıma gelmişti birkez.

Programda process. Start kullanıyor musun başıma geldi. Herhangi bir uygulama başlatması veya kayıt defterine erişmesi Windows Defender tarafından virüs algılıyor.Bunun Yanında Şirket İsmi Gibi Boşlukları Doldurmanı Öneririm

@Eray T sanmıyorum ama bakacağım bilgisayara bu konuda.

@İydrss evet kullanıyorum ama gerekli kütüphaneleri içe aktardım. Hem kayıt defterine erişim hem işlem başlatma var yazılım içerisinde. Eğer bundan kaynaklı ise çözümü hakkında fikriniz var mı? Şirket ismini vesaire doldursam çözülür mü?

@Eray T sanmıyorum ama bakacağım bilgisayara bu konuda.

@İydrss evet kullanıyorum ama gerekli kütüphaneleri içe aktardım. Hem kayıt defterine erişim hem işlem başlatma var yazılım içerisinde. Eğer bundan kaynaklı ise çözümü hakkında fikriniz var mı? Şirket ismini vesaire doldursam çözülür mü?
Evet Ondan Kaynaklı,Şirket İsmi Gibi Şeyleri Doldurman Sadece SmartScreen Uyarısını Kaldırır Diye Biliyorum

Geri
Yukarı