Windows HDR ayarı görüntüyü çok bozuyor

Mando9098

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
Monitör
Lenovo r25i-30
Windows'un şu HDR ayarını bir tek ben ayarlayamadım herhalde. R25i-30 monitör modeline sahibim ancak monitörde hangi HDR ayarını açarsam açayım Windows'taki HDR ayarı ile ya uyuşmuyor ya da ben beceremiyorum. Çünkü bazı kullanıcılar oyunlar için çok güzel oldugunu belirtmiş ancak bende görüntüyü kötüleştiriyor, oyunlarda da soluk renk ve düşük kontrast veriyor. Üstüne bir de parlaklıgı düşürüyor. NVIDIA ayarlarından kontrast ve parlaklıgı kendimce ayarladım ancak Forza oynarken de yetersiz oldugunu gördüm. Bu Windows HDR için farklı ayarlar mı var?

Hocam bu tarz paneli ucuz olan monitörlerde HDR zaten güzel olmaz.
Normal yani size tavsiyem HDR kullanmayın.
ViewSonic VX2780J-2K aldım HDR destekliyor fakat ekran çok kararıyor ve görüntü kötüleşiyor.
Sizin ve benim monitörlerimde giriş seviyesi o nedenle HDR iyi olmuyor maalesef.

Hocam bu tarz paneli ucuz olan monitörlerde HDR zaten güzel olmaz.
Normal yani size tavsiyem HDR kullanmayın.
ViewSonic VX2780J-2K aldım HDR destekliyor fakat ekran çok kararıyor ve görüntü kötüleşiyor.
Sizin ve benim monitörlerimde giriş seviyesi o nedenle HDR iyi olmuyor maalesef.

Birkaç kontrast ve renk ayarlamasından sonra daha iyi oldu bana göre hocam. Ama dediğiniz gibi bunlar aldatmaca aslında. Gerçek HDR paneler kim bilir ne kadardır.

Birkaç kontrast ve renk ayarlamasından sonra daha iyi oldu bana göre hocam. Ama dediğiniz gibi bunlar aldatmaca aslında. Gerçek HDR paneler kim bilir ne kadardır.

Hocam HDR destekliyor yalan değil fakat güzel çalışmıyor, özellikle mobil tarafta Samsung'un super ve dynamic AMOLED ekranlarının HDR'ı ile alakası yok

Hocam HDR destekliyor yalan değil fakat güzel çalışmıyor, özellikle mobil tarafta Samsung'un super ve dynamic AMOLED ekranlarının HDR'ı ile alakası yok

Aynı şeylerden bahsediyorum aslında. Bu tarz ucuz panellerdeki HDR sadece taklit. HDR'ın gölgesi desek yeridir. Ufak'da olsa işe yarıyor tabii biraz ayar lazım.

Çikolata kremalarının içindeki fındık miktarı gibi bu HDR.

%0.80 falan yani 😃

Uygun fiyatlı monitörlerden iyi HDR deneyimi beklememek lazım hocam.

Geri
Yukarı