Rehber Windows Phone 8'den Windows Mobile 10'a Güncelleme

Maalesef bağlanamam. Doğru FFU'yu indirdin mi?
Şimdi yükledim rm-937 telefon win8. 1 den win8. 0 a düştü açılışta mavi ekran windows phone yazıyor öyle açılıyor evdeki bilgisayarda bu 10 a yükseltme cmd si çalışmıyor yarın dükkana gidince bi denicem telefonda çöp olsun istemiyorum uygulama bişey yükleyemiyorum şuan mağazaya bile girmiyor olmazsa yarın bana ffu linki atarmısın yada bi bağlantı yapabilirmiyiz

Şimdi yükledim RM-937 telefon Win8. 1'den Win8. 0'a düştü açılışta mavi ekran Windows Phone yazıyor öyle açılıyor evdeki bilgisayarda bu 10'a yükseltme CMD'si çalışmıyor yarın dükkana gidince bir deneyeceğim telefonda çöp olsun istemiyorum uygulama bir şey yükleyemiyorum şu an mağazaya bile girmiyor olmazsa yarın bana ffu linki atar mısın ya da bir bağlantı yapabilir miyiz?
Lumiafirmware.com adresinden indir FFU'yu. 8.1 altı FFU yok o sitede.

Dosya Ekleri

• HATA.png
    HATA.png
    90,9 KB · Görüntüleme: 204
  • 1.png
    1.png
    81 KB · Görüntüleme: 203
  • 2.png
    2.png
    64 KB · Görüntüleme: 172
  • 3.png
    3.png
    53,9 KB · Görüntüleme: 162
  • 4.png
    4.png
    59,3 KB · Görüntüleme: 153
  • 5.png
    5.png
    58,5 KB · Görüntüleme: 183
Hangi sürüm bu 8 mi 8.1 mi?
8.1
Şuan unlock yaptım bu ekranda yapmam gereken bişe varmı yada sizin cihazınız olduysa aynı dosyaları atsam bende olur mu acaba benim telefon da wp10
Microsoft WP 8 ve 8.1 desteği kesildiği için halihazırda 8 ve 8.1 kurulu olan telefonlarda WM10 güncellemesi yapılamıyor. Bu rehber ile telefonu offline şekilde bilgisayar aracılığı ile WM10'a güncellemeyi anlatacağım.

• WDRT kurulu olduğundan emin olun.
  • Bu (MEGA) linkten gerekli dosyayı indirip masaüstüne çıkartın. AntiVirus programınız devre dışı olsun. Virus yok merak etmeyin.
  • win10oup.exe dosyasını çalıştırın.
  • Enter tuşuna basın, Aygıtlar ve Yazıcılar ekranı açılınca Lumia ile ilgili ne varsa sağ tık kaldır yapın.
  • Tekrar exe dosyasından entera basın.
  • Şimdi telefonu bilgisayara bağlayıp tekrar entera basın.
  • Telefon bilgileriniz gözüktüğünde yes yazıp enterlayın.
  • Güncelleme dosyaları telefonunuza kopyalanmaya başlayacaktır. Kopyalama işlemi bitince telefon ayarlarından güncellemenin yüklenmesini takip edebilirsiniz. Yüklenme işlemi bitince kurulumu başlatın.
Bu adımdan sonra telefonunuz yeniden başlayacak ve çarklar dönecek. W10M güncellemeniz başlamıştır.

Not: E39M5'in hazırladığı rehberdir, kendisi Sosyal'a bir süre ara verdiği için ben paylaşıyorum.
Yüklemeyi sonunda yaptım fakat klavyeden neye basarsam basayım yazmıyor. Ekrana klavye geliyor basıyorum tepki yok. Mesela (o,u,ı) tuşlarına basılı tutuyorum sekme açılıyor (ö,ü,i) gibi ama harflerin hiç biri metin kutusuna yazılmıyor.
Yüklemeyi sonunda yaptım fakat klavyeden neye basarsam basayım yazmıyor. Ekrana klavye geliyor basıyorum tepki yok. Mesela (o,u,ı) tuşlarına basılı tutuyorum sekme açılıyor (ö,ü,i) gibi ama harflerin hiç biri metin kutusuna yazılmıyor.
Cihazı kurmayı başardım fakat apk kuramıyorum whatsap bişe yok içerisinde. Yardımlarınızı bekliyorum.
Hangi sürüm bu 8 mi 8.1 mi?
Cihazı kurdum fakat apk yükleyemiyorum server error=1 diyo program nasıl yükleyebilirim ?

Dosya Ekleri

• unlock.png
    unlock.png
    88,5 KB · Görüntüleme: 218
  • WhatsApp Image 2020-03-05 at 13.31.24.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-05 at 13.31.24.jpeg
    108,1 KB · Görüntüleme: 208
  • 1.png
    1.png
    81 KB · Görüntüleme: 233
  • 2.png
    2.png
    64 KB · Görüntüleme: 184
  • 3.png
    3.png
    53,9 KB · Görüntüleme: 172
  • 4.png
    4.png
    59,3 KB · Görüntüleme: 162
  • 5.png
    5.png
    58,5 KB · Görüntüleme: 160
  • HATA.png
    HATA.png
    90,9 KB · Görüntüleme: 172
  • unlock.png
    unlock.png
    88,5 KB · Görüntüleme: 175
  • WhatsApp Image 2020-03-05 at 13.31.24.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-05 at 13.31.24.jpeg
    108,1 KB · Görüntüleme: 206
Son düzenleme:
Windows phone 10 yükledim. Mağazadan hiç bişey yükleyemiyorum. Bu uygulama cihazınızla uyumlu değil diyor. Bugün de wifiye bağlanmıyor.lütfen yardım
Tamam wifiye bağlandım ama mağazadan hiç bişey indiremiyorum

Son düzenleme:
2014 yılıydı ben Edirne'de askerdim ve askere gitmeden 3 ay önce nokia l 925 almıştım, amiral gemisiydi.
Şimdi buraya uzun bir aradan sonra gelince ilgimi çekti buradan haberleri okurdum vs vs, şimdi yine bakayım dedim, ve 2014 yılında aldığım telefonu askerde bir fiil kullandım askerden döndüğümde 1.5 sene daha kullandım, Android'den geçiş yapmıştım ve hayatıma adeta hız kazandırmıştı iPhone 5S'in 1500 TL olup lumia 925'in 1400 TL olduğu zaman IPhone'u es geçtim ve onu aldım hiç pişman olmadım çok iyi bir telefondu ve zamanının en şık telefonlarından biriydi demiyeceğim ondan daha şık telefon yoktu.
Öyle yazayım dedim içimden geldi :D.

Merhaba Nokia Lumia 820'ye Widows 10 yükleyebilen varsa (Custom ROM) ffu dosyasını Bana gönderebilir mi Win 8.1'de hiçbir şey yapamıyorum Microsoft hesabı bile eklenmiyor ya delireceğim 😩
Microsoft WP 8 ve 8.1 desteği kesildiği için halihazırda 8 ve 8.1 kurulu olan telefonlarda WM10 güncellemesi yapılamıyor. Bu rehber ile telefonu offline şekilde bilgisayar aracılığı ile WM10'a güncellemeyi anlatacağım.

• WDRT kurulu olduğundan emin olun.
  • Bu (MEGA) linkten gerekli dosyayı indirip masaüstüne çıkartın. AntiVirus programınız devre dışı olsun. Virus yok merak etmeyin.
  • win10oup.exe dosyasını çalıştırın.
  • Enter tuşuna basın, Aygıtlar ve Yazıcılar ekranı açılınca Lumia ile ilgili ne varsa sağ tık kaldır yapın.
  • Tekrar exe dosyasından entera basın.
  • Şimdi telefonu bilgisayara bağlayıp tekrar entera basın.
  • Telefon bilgileriniz gözüktüğünde yes yazıp enterlayın.
  • Güncelleme dosyaları telefonunuza kopyalanmaya başlayacaktır. Kopyalama işlemi bitince telefon ayarlarından güncellemenin yüklenmesini takip edebilirsiniz. Yüklenme işlemi bitince kurulumu başlatın.
Bu adımdan sonra telefonunuz yeniden başlayacak ve çarklar dönecek. W10M güncellemeniz başlamıştır.

Not: E39M5'in hazırladığı rehberdir, kendisi Sosyal'a bir süre ara verdiği için ben paylaşıyorum.
Bu program ile lumia 820'yi windows 10'a yükseltebilirmiyim. Telefonum desteklenmiyor resmi olarak. Brick olmasını da istemiyorum yardımcı olur musunuz ?
Benim bootloader kilidim açık ve rootlu. Kaldırmak gerekiyor mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı