Windows server IP değiştirme

MRsuffix Berat

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo Gaming 3
10.Nesil Core i5 10300H
16Gb RAM
1Tb HDD
256SSD
GTX1650Ti 4Gb
Windows 11 64bit
Merhaba.
Buna hangi başlığı yazabileceğimi bulamadım.
Eski bilgisayarımı sunucuya dönüştürmeye karar verdim bunun için tüm kurulumları yaptım fakat IP değiştirmek istiyorum. Yani hosting VDS IP (45.95.***.***)'leri gibi nasıl yapabilirim?
İp 45 95 ile başalamak zorunda değil sadece sabit IP alıp burada Minecraft sunucusu açacağım ben ve arkadaşlarım oynamak için.
Port açıyorum açık görünmüyor port vb. sorunlar yaşıyorum.
Kısaca nasıl IP düzenleyip sabit bir IP alabilirim?

Statik IP istiyorsunuz sanırım. İnternet servis sağlayıcınız ile iletişime geçerseniz belirli bir ücret karşılığında size statik IP atayabilirler.
Statik IP olmadan birlikte oynamak için Hamachi de kullanabilirsiniz.

Efm bu üzdü onu yapamam :(
Hamachi ile sunucu kurmak için sürüyle YouTube videosu var. Arayüzü vs. kolay bir program. Yanlış hatırlamıyorsam da sunucu kurulumunda Hamachi'deki IP ve portu kullanıyorsunuz.
Hepinizde premium hesap varsa eğer oyunun içerisindeki LAN sunucusu özelliğini Hamachi ile kullanabilirsiniz. Ayrıca server kurmanıza da gerek kalmaz.

O zaman arkadaşın önerdiği gibi Hamachi ile deneyebilirsiniz fakat benim size tavsiyem ngrok ile hostlamanız. (sanırım emin değilim ama ngrokta her seferinde IP değişiyordu fakat işinizi görecektir.) Detayları araştırabilirsiniz gayet basit.

Efm o zaman şu anki IP'm üzerinden port açsam arkadaşlarım yine girebilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı