Windows sürekli kullanıcı adı ve parola soruyor

Şahin.s

Centipat
Daha fazla  
www.png

Sürekli bununla karşılaşıyorum, çözümü nedir yardım edebilecek var mı? Kullanıcı adı ve parola neyin hangi hesabın çözemedim.

Baktım da, bununla alakalı bir şey bulamadım hiç. Scam bir şey değil herhalde (yani şu yönden, gerçekten Defender bildiriyor, sahte Defender penceresi değil gibi), sana sunucudan girmeni mi istiyorlar kullanıcı olarak bilemedim.

Hiç girdin mi kullanıcı adını ve parolanı? Gir diye demiyorum. Belki de bir uygulama tetikliyordur bunu.

Baktım da, bununla alakalı bir şey bulamadım hiç. Scam bir şey değil herhalde (yani şu yönden, gerçekten Defender bildiriyor, sahte Defender penceresi değil gibi), sana sunucudan girmeni mi istiyorlar kullanıcı olarak bilemedim.

Hiç girdin mi kullanıcı adını ve parolanı? Gir diye demiyorum. Belki de bir uygulama tetikliyordur bunu.
windows hesabımın bilgileriyle giriş yapmayı denedim ama bi değişiklik olmuyor

Windows hesabımın bilgileriyle giriş yapmayı denedim ama bir değişiklik olmuyor.

193.140.168.16, "192.168.1.1" gibi bir şey mi acaba ve internet şifrenizi mi soruyor? Yani, örnek gösterdiğim Vodafone modem adresine göre uzun ve benzemiyor, ama başka bir şey de gelmiyor. Aklıma görsel çeviri, düz aratma ne varsa yaptım, ama böyle bir aynı sunucu sayılarını bırak, bu aynı ekranı da göremedim. Ya bu bir scam- ki sanmıyorum, ya da gerçek.

KMSpico kullandınız mı? Sunuculara bağlıyor çünkü, bu tarz değişik.

Bu hata ne yaptıktan sonra oldu?

193.140.168.16, "192.168.1.1" gibi bir şey mi acaba ve internet şifrenizi mi soruyor? Yani, örnek gösterdiğim Vodafone modem adresine göre uzun ve benzemiyor, ama başka bir şey de gelmiyor. Aklıma görsel çeviri, düz aratma ne varsa yaptım, ama böyle bir aynı sunucu sayılarını bırak, bu aynı ekranı da göremedim. Ya bu bir scam- ki sanmıyorum, ya da gerçek.

KMSpico kullandınız mı? Sunuculara bağlıyor çünkü, bu tarz değişik.

Bu hata ne yaptıktan sonra oldu?
1700512662441.png

ben pc den çok anlayan biri değilim üstad. Sunucu numaram bu anladığım kadarıyla hatadaki sunucu kodu farklı. şehir dışına çıktığımda başka pc den anydeskle bağlanıp bir iki işimi halettmiştim, yani şehir dışına çıkmadan önce sorun yoktu. onun dışında kardeşim sadece csgo oynadığını söyledi başka değişik bir şey yapılmadı. Onun dışında crakli bazı uygulamalar yüklü onlarla ilgili olabilir mi diyecem alakasız duruyor

Eki Görüntüle 2024264

Ben PC'den çok anlayan biri değilim üstat. Sunucu numaram bu anladığım kadarıyla hatadaki sunucu kodu farklı. Şehir dışına çıktığımda başka PC'den AnyDesk'le bağlanıp bir iki işimi halettmiştim, yani şehir dışına çıkmadan önce sorun yoktu. Onun dışında kardeşim sadece CS:GO oynadığını söyledi başka değişik bir şey yapılmadı. Onun dışında crakli bazı uygulamalar yüklü onlarla ilgili olabilir mi diyeceğim alakasız duruyor.

Evet, ondan olabilir. Nasıl gidereceğinden bilgim yok, ama bağlanmakla ilgiliye çok benziyor; mantıklı geldi.

Şu an yine AnyDesk yüklüyse sil, ya da bağlanmadan önceki tarihe sistem geri yükleme ile gir. Olmadı bildirimleri kapa yani bu uyarı yüzünden.

Hayır, görsele göre sanırım bir ağ sunucusuna bağlanmaya çalışılıyor ve ona da bir kullanıcı adı ve şifre atanmış. Eğer bir ağ sunucusu kurarsanız ona erişmek için kullanıcı adı ve şifre atayabiliyorsunuz, burada onu sormuş. Bu iletişim kutusu ağ sunucusuna bağlanırken eğer kullanıcı adı ve şifre ayarlanmışsa ortaya çıkar. Eğer yanlışlıkla ağ konumu ekle demişseniz dosya gezginini kontrol etmekte fayda var. Bunu sorduğunuza göre bilinçli olarak yaptığınızı düşünmüyorum. Ki, verilen ip adresi lan adresine benzemiyor, eğer bir ağ sunucusu kurup ona özel ip adresi atamışsanız da bu ekranla karşılaşmış olur ve ne olduğunu bilirdiniz öncelikle bunu söyleyeyim. İlk önce dosya gezgininde ağ konumu eklenmiş mi ona bir bakın, varsa silin.

Hatta ip adresi, bulunduğu ip sınıfına göre external ip olduğunu söyleyebilirim, başka bir sunucuya erişilmeye çalışılıyor.

Hayır, görsele göre sanırım bir ağ sunucusuna bağlanmaya çalışılıyor ve ona da bir kullanıcı adı ve şifre atanmış. Eğer bir ağ sunucusu kurarsanız ona erişmek için kullanıcı adı ve şifre atayabiliyorsunuz, burada onu sormuş. Bu iletişim kutusu ağ sunucusuna bağlanırken eğer kullanıcı adı ve şifre ayarlanmışsa ortaya çıkar. Eğer yanlışlıkla ağ konumu ekle demişseniz dosya gezginini kontrol etmekte fayda var. Bunu sorduğunuza göre bilinçli olarak yaptığınızı düşünmüyorum. Ki, verilen ip adresi lan adresine benzemiyor, eğer bir ağ sunucusu kurup ona özel ip adresi atamışsanız da bu ekranla karşılaşmış olur ve ne olduğunu bilirdiniz öncelikle bunu söyleyeyim. İlk önce dosya gezgininde ağ konumu eklenmiş mi ona bir bakın, varsa silin.

Hatta ip adresi, bulunduğu ip sınıfına göre external ip olduğunu söyleyebilirim, başka bir sunucuya erişilmeye çalışılıyor.
hocam mesajı görmeden önce sistem geri yükleme yaptım, düzeldi şimdilik sıkıntı yok , teşekkürler.

Eki Görüntüle 2023440

Sürekli bununla karşılaşıyorum, çözümü nedir yardım edebilecek var mı? Kullanıcı adı ve parola neyin hangi hesabın çözemedim.

Size bağlanmak isteyen birisi olabilir çünkü eğer uzaktan birisi bir kod islem yürütürse Defender harekete geçer bu uyarıyı verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı