Rehber Windows üzerinden programsız turbo mod kapatma

Öncelikle eline sağlık uğraşmışsın yazmışsın da. Arkadaşın dediği gibi benim laptopumda da Turbo kapanmıyor ve AMD olduğu içinde fan resmen uçuşa kalkıyor. Bu kadar kayıt girdisiyle oynamaktansa
Bilgisayarı dengeli moda alın. Güç seçeneklerinden gelişmiş güç seçeneklerine girin. İşlemci üst sınırını %99'a çekin bilgisayar zaten Turbo'ya geçmiyor. E ben oyun oynayacağım Turbo olmazsa kasıyor yüke binince kasıyor diyorsanız Windows + X > Mobility Center > pil seçenekleri > yüksek performans eski hale dönmek için de aynı yol ve dengeliye alın rahat rahat kullanın ben öyle yapıyorum ses sorununu çözüyorum.

@HUNAxE hala Throttle Stop var. Kayıt girdileriyle oynamaktansa Throttle Stop kullanmak çok daha mantıklı.

Her bilgisayar kapandığında sıfırlanıyor

Öncelikle eline sağlık uğraşmışsın yazmışsın da. Arkadaşın dediği gibi benim laptopumda da Turbo kapanmıyor ve AMD olduğu içinde fan resmen uçuşa kalkıyor. Bu kadar kayıt girdisiyle oynamaktansa
Bilgisayarı dengeli moda alın. Güç seçeneklerinden gelişmiş güç seçeneklerine girin. İşlemci üst sınırını %99'a çekin bilgisayar zaten Turbo'ya geçmiyor. E ben oyun oynayacağım Turbo olmazsa kasıyor yüke binince kasıyor diyorsanız Windows + X > Mobility Center > pil seçenekleri > yüksek performans eski hale dönmek için de aynı yol ve dengeliye alın rahat rahat kullanın ben öyle yapıyorum ses sorununu çözüyorum.

Zaten bir defa yapıyorsun ben dengeli moda aldığımda olmuyordu ben böyle yaptım
BIOS'dan Turbo Boost'u kapatmak varken hiç kayıt girdileri ile oynamaya gerek yok.
Bazı modellerde biosdan kapanmıyor

Her bilgisayar kapandığında sıfırlanıyor

Zaten bir defa yapıyorsun ben dengeli moda aldığımda olmuyordu ben böyle yaptım

Bazı modellerde biosdan kapanmıyor

Bende dengeli modda fanlar yavaşlıyor hatta sistem 50-55 dereceyi aşmıyor ama oyunlarda da kasılmalar oluyor Yüksek performansa alınca fanlar şaha kalkıyor ama kasmalar kesiliyor :D

Geri
Yukarı