Çözüldü Windows Update Intel'in eski sürücüsünü yüklüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kakooo

Picopat
Daha fazla  
RAM
8
GTX 1650 i5 11400H 8 GB RAM bir laptopl kullanıyorum. Dahili ekran kartım olan Intel UHD Graphics'in yeni sürücüsünü indirdiğimde Windows eski bir sürücü indiriyor. Ben bunu wushowhide veya herhangi bir güncelleme durduracak bir şey dışında nasıl kalıcı olarak düzeltebilirim?

Çözüm
Windows + R tuşlarına basıp "Çalıştır" menüsünü açın.
Açılan kısma gpedit.msc yazın ve Enter tuşuna basın.

Karşınıza "Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi" gelecek. Sol kısımdan Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update kısmına gelin. Ardından karşınıza gelen listede "Windows Güncelleştirmeleri Olan Sürücüleri Dahil Etme" seçeneğini bulun ve farenizle çift tıklayın. Ve resimdeki gibi "Etkin" hale getirin.

1710181996363.png

Burayı tamamladıktan sonra pencereleri kapatın ve tekrar "Çalıştır" menüsünü açın. Çalıştır'a services.msc yazın ve Enter tuşuna basın.

Gelen ekranda şu iki servisi bulun ve yeniden başlatın:

"Orchestor Hizmeti'ni Güncelleştir"
"Windows Update"

İşlem bu kadar. Artık Windows Update, sistem sürücülerini güncellemeyecek.
Windows + R tuşlarına basıp "Çalıştır" menüsünü açın.
Açılan kısma gpedit.msc yazın ve Enter tuşuna basın.

Karşınıza "Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi" gelecek. Sol kısımdan Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update kısmına gelin. Ardından karşınıza gelen listede "Windows Güncelleştirmeleri Olan Sürücüleri Dahil Etme" seçeneğini bulun ve farenizle çift tıklayın. Ve resimdeki gibi "Etkin" hale getirin.

1710181996363.png

Burayı tamamladıktan sonra pencereleri kapatın ve tekrar "Çalıştır" menüsünü açın. Çalıştır'a services.msc yazın ve Enter tuşuna basın.

Gelen ekranda şu iki servisi bulun ve yeniden başlatın:

"Orchestor Hizmeti'ni Güncelleştir"
"Windows Update"

İşlem bu kadar. Artık Windows Update, sistem sürücülerini güncellemeyecek.

Çözüm

Geri
Yukarı