Rehber Windows'un bazı kişilerin bilmediği virüs tarama uygulaması

Merhaba, bilirsiniz ki Windows'un bazı kişilerin bilmediği özellikleri var bu da bunlardan bir tanesi uygulamanın adı: Microsoft Windows kötü amaçlı yazılımları temizleme aracı. Evet, adı biraz uzun ama bence çok işe yarıyor. O zaman makalemizin ilk adımına geçelim.

Adım 1: Nasıl açacağız?

Bunun iki adet yolu var.

1.yol

• Klavyenizden Windows + r tuşlarına basın. Bu çalıştır'ı açar.
  • Açılan menüye yani çalıştır'a şunu girin: Mrt.

1704563164200.png

• Enter'a basın.
  • Çıkan uyarıya evet deyin.

2.yol

• Başlat menüsüne girin.
  • Mrt yazın.

1704563550792.png

1704563626596.png

• Bu programı seçin.
  • Açılan uyarıya evet deyin.
Adım 2: Nasıl taramayı başlatacağız?

1704564030463.png

• Sonraki deyin.
  • Karşınıza üç adet tarama seçeneği gelecek. Hangisini isterseniz o seçenekten birini seçip taramanızı başlatabilirsiniz.

Makalemi iyi okumalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel rehber fakat bunun Windows Defender taramasından bir farkı olmadığını düşünüyorum aynı şey sonuçta. Daha fazla güvenlik için Malwarebytes veya Kaspersky kullanın derim.

Ellerine sağlık diyenler beğendim ifadesi eklesin. 👍

Merhaba, bilirsiniz ki Windows'un bazı kişilerin bilmediği özellikleri var bu da bunlardan bir tanesi uygulamanın adı: Microsoft Windows kötü amaçlı yazılımları temizleme aracı. Evet, adı biraz uzun ama bence çok işe yarıyor. O zaman makalemizin ilk adımına geçelim.

Adım 1: Nasıl açacağız?

Bunun iki adet yolu var.

1.yol

• Klavyenizden Windows + r tuşlarına basın. Bu çalıştır'ı açar.
  • Açılan menüye yani çalıştır'a şunu girin: Mrt.

Eki Görüntüle 2076352

• Enter'a basın.
  • Çıkan uyarıya evet deyin.

2.yol

• Başlat menüsüne girin.
  • Mrt yazın.

Eki Görüntüle 2076357

Eki Görüntüle 2076373

• Bu programı seçin.
  • Açılan uyarıya evet deyin.
Adım 2: Nasıl taramayı başlatacağız?

Eki Görüntüle 2076382

• Sonraki deyin.
  • Karşınıza üç adet tarama seçeneği gelecek. Hangisini isterseniz o seçenekten birini seçip taramanızı başlatabilirsiniz.

Makalemi iyi okumalar.

Yararlı konu olmuş teşekkürler.

Güzel rehber fakat bunun Windows Defender taramasından bir farkı olmadığını düşünüyorum aynı şey sonuçta. Daha fazla güvenlik için Malwarebytes veya Kaspersky kullanın derim.
Ben de ama bazı kişiler bunu bilmediği için bu makaleyi yazmayı düşündüm.

Ellerine sağlık diyenler beğendim ifadesi eklesin. 👍
Katılıyorum.

Yararlı konu olmuş teşekkürler.
Rica ederim.

Eline emeğine sağlık ama Windows'un kendi programları virüs konusunda çok etkili olmuyor trojan RAT vs gibi dosyalar bile kolay şekilde yakalanamadan geçiyor bu mrtenin çok stabil çalıştıgını düşünmüyorum alternatif programlar olabilir ama yine de standart taramalar için ideal diyebilirim.

Eline emeğine sağlık ama Windows'un kendi programları virüs konusunda çok etkili olmuyor trojan RAT vs gibi dosyalar bile kolay şekilde yakalanamadan geçiyor bu mrtenin çok stabil çalıştıgını düşünmüyorum alternatif programlar olabilir ama yine de standart taramalar için ideal diyebilirim.
Windows Defender tam tarama yaptığımda trojan buldu.

Aynı mesajı iki kez atmışsınız.

Geri
Yukarı