Wine Stable nasıl silinir?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Linux Mint kullanıyorum. Sistemde yüklü Wine Stable'ı silmek için sudo apt remove winehq-stable komutunu yazdım. Sonra silme işlemine evet yanıtını verdim. Ardından sudo apt remove winehq-stable --purge yazdım. --purge komutu ne yapar? Silme işlemini doğru yapmış mıyım?

Linux Mint kullanıyorum. Sistemde yüklü Wine Stable'ı silmek için sudo apt remove winehq-stable komutunu yazdım. Sonra silme işlemine evet yanıtını verdim. Ardından sudo apt remove winehq-stable --purge yazdım. --purge komutu ne yapar? Silme işlemini doğru yapmış mıyım?
Doğru komutları girmişsin...

--purge parametresi, kaldırılan yazılımın arkasında bıraktığı dosya/paketleri silmek için kullanılır, böylece bir sonra ki wine yada wine yazılım yükseltmesinde hatalardan korunmuş olur sistem

Purge komutu hiçbir iz bırakmayacak şekilde temizliyor.

Direkt sudo apt purge winehq-stable komutunu girmen de yetiyor olması lazım.

Geri
Yukarı