WordPress sitesi wp-admin/install.php sayfasına otomatik yönlendirme yapıyor

prof.erol

Femtopat
Daha fazla  
WordPress sitemde çalışma yaparken bir eklenti kurdum. Daha sonra eklentiye bakarken sayfa bir anda sanki hiç kurmamışım gibi kurulum sayfasına yönlendirdi. Diğer sayfalara da erişemiyorum, 404 veriyor anlamadım.

WordPress sitemde çalışma yaparken bir eklenti kurdum. Daha sonra eklentiye bakarken sayfa bir anda sanki hiç kurmamışım gibi kurulum sayfasına yönlendirdi. Diğer sayfalara da erişemiyorum, 404 veriyor anlamadım.

1. .htaccess dosyasını kontrol etme:WordPress sitenizin ana dizinindeki. Htaccess dosyasını kontrol edin. Bu dosyada wp-admin dizinine yapılan yönlendirmeleri veya kısıtlamaları kontrol edin. Herhangi bir hata veya yanlışlık varsa düzeltin.
  2. yedek alın:herhangi bir değişiklik yapmadan önce sitenizin yedeğini alın. Bunu, dosya ve veri tabanı yedeklemeleri yaparak sağlayabilirsiniz.
  3. wp-config.php dosyasını kontrol etme:WordPress'un yapılandırma dosyası olan wp-config.php'yi kontrol edin. Burada define('wp_ınstallıng', true); gibi bir satır varsa, bu satırı kaldırın veya define('wp_ınstallıng', false); olarak değiştirin.
  4. veritabanını kontrol etme:WordPress veritabanını kontrol edin. Wp_options tablosundaki siteurl ve Home değerlerini kontrol edin. Bu değerlerin doğru bir şekilde ayarlanmış olması önemlidir.
  5. geçici dosyaları temizleme:WordPress sitenizin ana dizinindeki wp-content klasörü altındaki cache veya geçici dosyaları temizleyin. Önbellek eklentileri kullanıyorsanız, önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.
  6. DNS ayarlarını kontrol etme:eğer sitenizi başka bir alan adına taşıdıysanız veya yeni bir sunucuya taşıdıysanız, DNS ayarlarını kontrol edin ve gerekirse düzeltin.
  7. yeni bir wp-admin dizini oluşturma:sitenizin ana dizinindeki wp-admin dizinini yedekleyin ve ardından bu dizini silebilir veya başka bir ad ile yeniden adlandırabilirsiniz. Daha sonra, WordPress yönetim paneline erişim sağlamak için www.sitename.com/yenidizinadı/wp-admin şeklinde bir URL kullanabilirsiniz. Bu, yönetim paneline erişmeye çalışırken yaşadığınız sorunun kökenini anlamanıza yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı