WSL Ubuntu için tool yükleme nasıl yapılır?

kutkusencn

Decapat
Yer
Muğla Datça
Daha fazla  
Merhabalar. WSL Ubuntu'ya setoolkit kurmaya çalışıyorum ama bir türlü başaramadım. (Kali Linux'da denedim ama hep git hatası aldım) ne yapsam olmuyor lütfen bana yardım edin.
Yardım edebilecek yok mu?

Son düzenleme:
Kali Linux WSL için sudo apt install set -y, anladığım kadarıyla setoolkit'i Kali Linux'a kyüklerken git ile bir işiniz yok veriyi direkt apt repolarından çekecek, tabi bundan önce sudo apt update ile repositoryleri yenileyinki set paketi bulunamadı hatası olmasın.
sudo apt update komutunu girip ardından sudo apt search set | less komutu ile set içeren paketleri listeleyin, Page Down tuşu ile aşağılara hızlı hızlı inerek s harfiyle başlayan paketlerin olduğu yerde set paketini görebilirsiniz.
1631966854089.png

Diğer WSL distrolarına kurmak için GitHub sayfasında anlattığı adımları izlemek gerekiyor, ne tür hatalar aldığınızı söylemeden insanlar size yardımcı olamaz.

Edit: Debian üstünde kendim kurmayı denedim, ilk önce pip3 ve python komutlarının var olup olmadığını kontrol ettim, ikisinde de hata verdi, daha sonrasında pip3 için sadece pip komutunu denedim onda da hata verdi, pythonda ise python3 komutunu denedim ve hata vermedi, versiyonunu kontrol ettiğimde ise Python 3.9.2 kuruluydu, bu Debian'ın kendi içinde gelmiş ancak pip gelmemiş. Dolayısıyla sudo apt install pip komutunu girerek pip'i yükledim ve ardından GitHub sayfasında Linux bölümünde anlattığı gibi kurulumuna başladım.
git clone https://github.com/trustedsec/social-engineer-toolkit/ setoolkit/ buradaki Git reposunu şuan bulunduğun dizinde setoolkit adında bir klasör oluşturup oraya çekiyor, ardından dizinimimi cd setoolkit ile yeni oluşturulan ve setoolkit'in kurulum dosyalarının olduğu dizine değiştirdim. GitHub sayfasında pip3 kodunu girmiş ancak pip3 benim sistemimde pip olarak indirildiği için onun yerine pip install -r requirements.txt yazdım böylece setoolkit için gerekli olan diğer paketler indirilmiş oldu. En sonunda ise python3 setup.py komutunu girerek kuruluma başladım ancak yeterli izin olmadığı ile ilgili bir hata aldım, bunun üstüne sudo python3 setup.py komutunu girerek işleme root yetkilerini verdim ve setoolkit sorunsuzca yüklendi. Şimdi ise konsola setoolkit yazarak çalıştırmak var, bunu yapınca root olarak çalıştırılmıyor hatası verecek o yüzden sudo setoolkit yazarak setoolkite erişebiliyorum. Benim adımlarımı takip et ve adımlarda hata aldığın bir yer olursa söyle, python veya python3 ve pip veya pip3 komutlarının çalıştığından emin ol, hiçbirisi çalışmıyorsa python3 ve pip'i apt'den indirmen gerekecek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı