XFX RX 6800 SWFT vs XFX RX 6750 XT MERC

baranbaba

Kilopat
XFX Speedster SWFT 319 AMD Radeon RX 6800 Core RX-68XLAQFD9 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com

XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6750 XT Black RX-675XYTBDP 12GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com

Herkese merhaba,

Yukardaki iki karttan birini almak istiyorum. Aralarında fiyat farkı 1.000 TL civarında ve tercih sebebim maddi olmayacak. Bilmek istediğim 6800 baz model ve incelediğim testlerde hayli serin çalışan bir kart. Güç tüketimi çok yukarılara çıkmıyor. 2 senelik bir kart. Diğeri 6750 XT Merc versiyon olmakla birlikte saat hızı çalışma frekansı OC olduğundan 6800 e göre yüksek görünse de testlerde FPS de 6800 ün üstünlüğü sözkonusu ve daha sıcak çalışmakta güç tüketimini de daha fazla yapmakta. Buırada kafamı kurcalayan tek olay 6750 XT nin daha güncel bir kart olmasından kaynaklı. Siz olsanız hangi kartı tercih edersiniz ve neden? Aradaki fark nedir sizce tercih sebebiniz nelerdir? Bunlarla ilgili kendi düşünce fikir ve tecrübelerinize çok ihtiyacım var. Bir kere alıp uzun seneler kullanmak istediğimden hata yapmak istemiyorum. Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Hocam iki kart da RX 6000 serisine ait olduğu için aynı teknolojiler kullanılacak. Ayrıca kartın daha serin çalışması ve az güç tüketmesi uzun vadede sizi daha rahat ettirecektir. FPS farkını da göz önünde bulundurursak düşünmeden RX 6800 alıp geçin derim ben. Aradaki çıkış farkının bir önemi yok. Sorduğunuz bu soru RX 6000 serisi ile 7000 serisi arasında mantıklı olabilirdi ancak.

6800 öneririm. Güç olarak daha önde olmasını bırak 16GB VRAM için bile alınır.

Son düzenleme:
Her türlü RX 6800. Daha fazla performans ve VRAM, daha düşük güç tüketimi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam iki kart da RX 6000 serisine ait olduğu için aynı teknolojiler kullanılacak. Ayrıca kartın daha serin çalışması ve az güç tüketmesi uzun vadede sizi daha rahat ettirecektir. FPS farkını da göz önünde bulundurursak düşünmeden RX 6800 alıp geçin derim ben. Aradaki çıkış farkının bir önemi yok. Sorduğunuz bu soru RX 6000 serisi ile 7000 serisi arasında mantıklı olabilirdi
Çok teşekkür ederim

6800 derim ben de.
Teşekkür ederim

Her türlü RX 6800. Daha fazla performans ve VRAM, daha düşük güç tüketimi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
teşekkürler

6800 öneririm. Güç olarak daha önde olmasını bırak 16GB VRAM için bile alınır.
teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı