Xiaomi Mi Mix 2S vs Sony Xperia XA2 Ultra

Yavuzhan61

Kilopat
Daha fazla  
Sony, fanboyluk derecesinde sevdiğim bir markadır. Her türlü karşılaştırmada da Sony'yi savunurum. Fakat XA2 Ultra'nın çıkmasını beklerken Xiaomi Mi Mix 2S'in de aynı vakitlerde çıkacağını duydum. (Lansmandaki Atatürk ayrıntısı güzel olmuş.) Bir araştırma yapayım derken Mi Mix 2S'in neredeyse aynı fiyatlarda çok üstün performans sağladığını gördüm. AnTuTu puanı XA2 Ultra'nın 2 katı neredeyse. Çıktığı zaman bu iki telefonun hangisini almalıyım? (Not: Kamera benim için çok mühim bir etken değil, neyin ne olduğunu anlayabileceğim kadar çeksin yeter.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Antutu uygulamasına göre değerlendirilme yapılmaz. Ancak performans ve donanım olarak dediğin gibi iki model arasında dağlar kadar fark var. Kesinlikle ikisi arasından MIX 2S modeli alınmalı. Daha yeni bir cihaz olduğu için MIX 2S modelinin kamerası hakkında bir fikrim yok, kamera olarak XA2 Ultra modelinden daha iyi olacağını düşünüyorum. Sony XA telefonların kamera performansı gayet başarılıdır.

Değerli Site kurucularımıza bu başlık altından bir kaç naçizane sorum olacak.

-XA2 Ultra'nın satışı ne zaman başlayacak? Bu konuda sony türkiyeyi aradım bilgilerinin olmadığını söylediler. Sizlerin konuyla ilgili herhangi bir duyumunuz var mı acaba?
- Yurt dışından bile satın alamıyorum şu an da. Acaba paralel ithalat ile getirebileceğimiz sayfalar mevcut mu? bu konularda bana yardımcı olabilir misiniz?

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Ben yıllardır Sony kullanan birisi olarak F/P olarak telefonlardan hep memnun kaldım. İşletim sisteminin android olmasına rağmen çok akıcı ve hatasız çalışır. Taş gibidir defalarca düşürmeme rağmen hiçbir sıkıntısını görmedim. En son kullandığım telefon Z2'dir ki hala kullanıyorum. Son aylarda kameranın önündeki cam camın yorgunluğundan olsa gerek kristalleşti. Bu nedenle servise gönderdim. 3 kere servise gitti telefon ve 4. ye göndermeyi düşünüyorum. Bu nedenle xa2 ultrayı bekliyorum. :)

İnşallah sende memnun kalacağın bir telefon alırsın. Sony pişmanlıktır diyenlere inat Sony :)

Değerli Site kurucularımıza bu başlık altından bir kaç naçizane sorum olacak.

-XA2 Ultra'nın satışı ne zaman başlayacak? Bu konuda sony türkiyeyi aradım bilgilerinin olmadığını söylediler. Sizlerin konuyla ilgili herhangi bir duyumunuz var mı acaba?
- Yurt dışından bile satın alamıyorum şu an da. Acaba paralel ithalat ile getirebileceğimiz sayfalar mevcut mu? bu konularda bana yardımcı olabilir misiniz?
Xperia XA2'yi Los Angeles'dan aldım. Amazon satışını yapıyor diye biliyorum. Ancak gümrük konusunda sıkıntı çıkabilir. Satışa çıkışının üzerinden 3 ay geçti neredeyse. 1 ay içinde çıkacağını düşünüyorum.

Xperia XA2'yi Los Angeles'dan aldım. Amazon satışını yapıyor diye biliyorum. Ancak gümrük konusunda sıkıntı çıkabilir. Satışa çıkışının üzerinden 3 ay geçti neredeyse. 1 ay içinde çıkacağını düşünüyorum.

Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Epey zamandır birilerinin yazmasını bekliyordum.
3 yıl önce sony z2 almıştım. Telefondan çok memnundum ancak arka kameranın camındaki kristallenme nedeniyle servise gönderdiğim telefonumdan artık verim alamıyorum.

bu nedenle size şunu sormak isterim. XA2'den memnun kaldınız mı?

Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Epey zamandır birilerinin yazmasını bekliyordum.
3 yıl önce sony z2 almıştım. Telefondan çok memnundum ancak arka kameranın camındaki kristallenme nedeniyle servise gönderdiğim telefonumdan artık verim alamıyorum.

bu nedenle size şunu sormak isterim. XA2'den memnun kaldınız mı?
Gayet başarılı bir telefon. Ekran kalitesinden pil ömrüne kadar. Ekranın kenarları önceki seriler gibi yine çok az kavisli ve bu çok güzel bir Premium hissi veriyor. Parmak izi hızı iPhone'lardan daha iyi bile diyebilirim. Tek dokunuş çok hızlı algılıyor. Ön kamerasını gören herkes şaşırıyor bu ne kadar geniş açı diye. Kamera yönünden gayet başarılı. Hızlı şarj desteği de var. Şarj aleti piyasaya çıkınca almayı düşünüyorum.

Anladım. Peki çift dokunuşla ekranı kilitleme ve açma yine özellik olarak telefonda mevcut mu? Yoksa parmak izi okuyucu olduğu için bu özellik kalkmış mı?

Çok kötü olmuş kaldırılması. Çok teşekkür ederim yorumlarınız için çıktığında deneyip görmek isterim ama çift dokunuş olmaması üzdü beni 2004'ten beri Sony telefon kullanan birisi olarak gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı