Recovery Xiaomi Redmi Note 10S için recovery önerisi

Gerekli değil. Sağlıklı kurulum için önce LineageOS'i kendi recovery'si ile kuracağız.
O zaman lineageos kurulumu diğerlerine oranla daha kolay oluyor bugün yapamayacağım ama detaylarını öğrensem yarın yaparım hiç elimdeki telefon dışında başka telefon olmadığı için ve evdekilerde düğüne gittiği için riske atmak istemem ama yarın yükleyeceğim.

@Ali_Toprak Install LineageOS on rosemary | LineageOS Wiki hocam bu kurulumu takip etsem olur herhalde vede burada 7. Adıma gelince herhalde artık recovery sisteme işlenmiş ve USB ile bilgisayara bağlı olmadan çalışıyor oluyor değil mi?

O zaman lineageos kurulumu diğerlerine oranla daha kolay oluyor bugün yapamayacağım ama detaylarını öğrensem yarın yaparım hiç elimdeki telefon dışında başka telefon olmadığı için ve evdekilerde düğüne gittiği için riske atmak istemem ama yarın yükleyeceğim.

@Ali_Toprak Install LineageOS on rosemary | LineageOS Wiki hocam bu kurulumu takip etsem olur herhalde vede burada 7. Adıma gelince herhalde artık recovery sisteme işlenmiş ve USB ile bilgisayara bağlı olmadan çalışıyor oluyor değil mi?
7. İşlemde romu bilgisayar üzerinden kuruyoruz. Hala USB ile bilgisayara bağlı olmalısın.

Sdcardın varsa USB olmadan yaparız.
Olması lazımdı bulursam yazayım hocam.

Kullanmadığım için çıkarmıştım ama evdekilere sorayım onlar bilir yerini şuan evde değiller ama.

Peki hocam SD card ile hangi adımları takip etmem lazım ve SD card ile yapınca gene USB takılı olacak ama rom dosyası SD card içinde mi olacak öyleyse gene USB temassızlık yaşanırsa sorun olmaz mı?

@Ali_Toprak aslında pekte bir temassızlık olmamıştı mi flash yüklerken olmadı normal yükleme adımını takip edeyim peki diyelim ki USB temassızlık oluştu bir sorun olur mu?

Son düzenleme:
Olması lazımdı bulursam yazayım hocam.

Kullanmadığım için çıkarmıştım ama evdekilere sorayım onlar bilir yerini şu an evde değiller ama.

Peki hocam SD Card ile hangi adımları takip etmem lazım ve SD Card ile yapınca gene USB takılı olacak ama ROM dosyası SD Card içinde mi olacak öyleyse gene USB temassızlık yaşanırsa sorun olmaz mı?
Rom sdcard içinde olacak. Eğer sdcarddan romu kuracaksan USB ile temassızlık yaşanırsa sorun çıkmaz. Sdcard ile rom kurma aşamaları şöyle. 7. Adımın 5. Aşamasında şöyle bir metin var.

On the device, select “apply update”, then “apply from adb” to begin sideload.

Orada apply from ADB yerine, Apply from Sdcardismi kısmına gireceksin. Ses tuşları ile sdcard içinde romu bulup güç tuşu ile seçeceksin. Sonra da kurulum başlayacak.

Rom sdcard içinde olacak. Eğer sdcarddan romu kuracaksan USB ile temassızlık yaşanırsa sorun çıkmaz. Sdcard ile rom kurma aşamaları şöyle. 7. Adımın 5. Aşamasında şöyle bir metin var.

Orada apply from ADB yerine, Apply from Sdcardismi kısmına gireceksin. Ses tuşları ile sdcard içinde romu bulup güç tuşu ile seçeceksin. Sonra da kurulum başlayacak.
Anladım aslında kolaymış belki böyle belkide diğer türlü yaparım şimdilik başka bir merak ettiğim birşey yok hocam teşekkürler.

@Ali_Toprak aslında pekte bir temassızlık olmamıştı mi flash yüklerken olmadı normal yükleme adımını takip edeyim peki diyelim ki USB temassızlık oluştu bir sorun olur mu?
Miflash ile stock rom kurmanı önermem şahsen. Ya timeout oluyor yada sorun çıkarıyor. En sağlıklısı rom içindeki .bat dosyalarından flashlamak. Flash_all.bat bl kilidin açıksa açık bırakıyor ve verilerini siliyor

Miflash ile stock rom kurmanı önermem şahsen. Ya timeout oluyor yada sorun çıkarıyor. En sağlıklısı rom içindeki .bat dosyalarından flashlamak.
İlk defa yaptığım için öyle yapmıştım bende pek sevmedim zaten "clean all and" seçeneği sebepli timeout olmasaydı bitmişti belkide bootloaderda kilitlenmişti.

Geri
Yukarı