Xiaomi telefon kılıfı garanti kapsamına girer mi?

Minsnicterb

Kilopat
Xiaomi T9 kullanıyorum ve kutu içinden (Harici kılıf değil) telefonla beraber kılıf geliyor. Bu kılıf da garanti kapsamın değil mi? Ürünün güç buton tuşu kırıldı. Ürünü servise gönderdiğimde Kılıf garanti dışıdır diye belirtmişler. Sonuçta fabrika çıkışlı telefonla beraber kılıfta geliyor. Ataptör gibi bu üründe garanti kapsamına girmesi gerekmiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kılıf garantisi hiç duymadım. Ama mantık çerçevesinde bakıldığında evet girmesi gerekiyor. Çünkü kutu içeriğinde ne varsa garantili olması gerekiyor. Aldığın yer resmi bir yer değil mi?
Evet.
Aslında dediğin mantıklı ama zaten verdiği kılıf 20TL'lik bir şey uğraştığına değmez.
E-Devlet'ten sadece sorunu ve firma bilgilerini vereceğim yorucu bi yanı yok. Birşey hakkımsa alma taraftarıyım. Böyle durumları kulllanmalarına izin vermek bence herkese kötülük yapmaktır. Bir kuruş olsa bile herkes yapması gereken görevi yapmalıdır.

Şuan işte merak ettiğim yasal durum ne olmalı burada? Sorduğumda saçma bir cevap verdiler mekanik olmadığı için garanti kapsamına girmezmiş. Ne alaka anlayamadım. :D

Birde garantiye girse bile zaten o tuşun kırılmasının tek sebebi kullanıcı hatasıdır, ama ilk başta kırık geldiyse bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı