XP uyumlu laptopa 8.1 kurulur mu?

BiloBey12

Picopat
Daha fazla  
RAM
2 GB DDR2
SSD veya HDD modeli
Toshiba 120 GB 2.5 inç HDD
Ekran kartı
1 GB Onboard
Anakart
Exper
İşlemci
Core 2 Duo
Bizde Exper M549SS var sonradan Windows 7 indirdik malum Windows 7 devri bitti 8.1 kurmak istiyorum şüpheliyim rahat çalışacağından acaba Lite versiyonu buna olur mu?
Bundan

Windows 10 kurmanız daha sağlıklı olur,8.1'den daha stabil bir versiyon çünkü. Yalnız 2 GB RAM yetmeyebilir, denemek lazım. Hala kullanacaksanız RAM'i 8 çıkarmanızı ve mutlaka SSD almanızı tavsiye ederim, o zaman hala basit işler için iş görür hale gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kurmanız daha sağlıklı olur,8.1'den daha stabil bir versiyon çünkü. Yalnız 2 GB RAM yetmeyebilir, denemek lazım. Hala kullanacaksanız RAM'i 8 çıkarmanızı ve mutlaka SSD almanızı tavsiye ederim, o zaman hala basit işler için iş görür hale gelir.
2GB RAM ve HDD'li cihazda ne Windows 10'u?

DDR2 sistemde 8 GB RAM takılması imkansız bazı DDR2 anakartlar destekliyor sadece ki onu da geçtim en fazla anakartı destekliyorsa 2+2 şeklinde 4 GB RAM yapabilir ve işlemci Windows 10'nun şu anki sürümüne yetersiz kalır Chrome'u falan actığında kasmaya başlar Windows 10 performance Edition kurması gerekir SSD şart tabii ki de HDD de aşırı yavaş çalışacaktır zaten.

Bu bilgisayar piyasadayken belki daha doğmamış adam gelmiş Windows 10 kur diyor. Hadi LTSB sürüm önerse anlayacağım da.

Bizde Exper M549SS var sonradan Windows 7 indirdik malum Windows 7 devri bitti 8.1 kurmak istiyorum şüpheliyim rahat çalışacağından acaba Lite versiyonu buna olur mu?
Bundan
Hocam 8.1 indirebilirsiniz, 10 olarak da LTSC indirebilirsiniz. Benim tercihim Linux veya ChromeOS Flex indirmeniz.

Bu da benim laptoptan ama 8.1 kurmuşlar.

Kaldırsa kurarım :D

2 GB RAM ve HDD'li cihazda ne Windows 10'u?

Değil mi hem Windows 10 kaldırsa bu konuyu açmam bile katılıyorum sana.

Çok haklısın DDR2 RAM 8 GB olması mümkün değil bu laptopun piyasada Windows 10 versiyonu yok.

Sormak istediğim asıl şey Lite sürümü kaldırır mı? W7 Ultimate bile kasıyor öyle düşünün yani.

Çok haklısın DDR2 RAM 8 GB olması mümkün değil bu laptopun piyasada Windows 10 versiyonu yok.

Sormak istediğim asıl şey Lite sürümü kaldırır mı? W7 Ultimate bile kasıyor öyle düşünün yani.
Hocam en temiz Linux kurun, olmazsa ChromeOS Flex kurun. Windows kasar bu bilgisayarda.

Satılsın diye 8.1 kurmuşlardır. 2GB RAM ile Windows 8.1'i rahatlıkla kullanırsın. Ayrıca ben olsam Windows 7'de kullanmaya devam ederdim.

Geri
Yukarı