Elektronik XPG 1TB SX8200 PRO SSD - 1,699 TL

Son düzenleme:
PCI-e sürümü, geriye ve ileriye dönük uyumlu. Daha kaliteli bir diski sırf PCI-e kısıtlaması yüzünden daha düşük okuma/yazma alacak diye almamak saçmalık olur. Ayrıca TBW değerine bakarak SSD kıyaslaması yapmak iyiymiş. O değeri, firmaların salladıklarını bilmiyorsun sanırım.

SX8200 Pro değişen bir disk. Kontrolcüsü zayıflatıldı eskiye göre. Yine alınır ama öyle mülemmel değil.

KC 3000 ile kıyaslanamaz bile. TBW'ye bakarak SSD kıyaslaması yapmayın.

Şu an halihazırda XPG SX8200PRo 512 GB kullanıyorum bugün de KC3000 1TB kargosunu bekliyorum gelince birkaç şey söylerim öneri açısından.

Herkes pcie4 anakart kullanmıyor.
800TBW - Kingston
1280TBW - Xpg
Ayrıca %50'nin üzerinde daha uzun yazma ömrü vadediyor.
TBW değerleri ile kıyaslama yapmak çok doğru bir yaklaşım değil. Samsung 980 Pro'nun 1 TB versiyonu 600TBW, bu durumda alınmaması için net bir kriter mi oluyor? Kaldı ki kaç kullanıcı bu değerleri doldurabilir onu da siz düşünün.

TBW değerleri ile kıyaslama yapmak çok doğru bir yaklaşım değil. Samsung 980 Pro'nun 1 TB versiyonu 600TBW, bu durumda alınmaması için net bir kriter mi oluyor? Kaldı ki kaç kullanıcı bu değerleri doldurabilir onu da siz düşünün.
KC2500 1 TB ı kullanıyorum ben de onun da 600TBW garantisi var ve ben diğer pc den oynamak için oyunları yüklememe rağmen 1 haftada 1.7 TB ı doldurabildim yani gündelik kullanım yapan insanlar için 600TBW e ulaşmak çok zor olacaktır dediğiniz gibi.

Ben Samsung 850 EVO'yu 5 yıldır her gün kullanyorum. Halen daha 75TBW.

Geri
Yukarı