Yanınızda nakit taşıyor musunuz?

3000 TL kadar cüzdanda durur genelde temassız kartı kullanıyorum 3000 TL neden diye sorarsanız zaten günlük araba ile bir yerden bir yere iş güç için gittiğimde en az 500 TL yakıt atmam gerekiyor yemek yesem öğün 200 TL civarı tutuyor bir de acil bir durum olur kart geçmez hesabı ödemek gerekir vs ondan.

100-500 taşıyorum o da kart geçmiyor bazı yerlerde ve su almak için kart çekmek istemediğim için. Şu devirde nakit ile gezmek sıkıntı bence. Yakıt alıyorsun 1000 lira, market en az 500, arada yemek 200... Yanımda bir çanta dolusu para ile gezmem gerekir kısaca.

Yakıt alıyorsun 1000 lira, market en az 500, arada yemek 200...
Artık 1000 TL gibi bir paranın çok bir değeri yok ama cüzdanı gereksiz bir şekilde dolduruyor. Hırsızlar için hedef hâline geliyorsunuz ve parayı düşürebiliyorsunuz. Enflasyona çözüm bulamasalar bile en azından şu banknotların komedi gibi olmasına bir şey yapmaları gerekli. En değerli banknot mu? Pizza bile alamayabiliyorsunuz.

Artık 1000 TL gibi bir paranın çok bir değeri yok ama cüzdanı gereksiz bir şekilde dolduruyor. Hırsızlar için hedef hâline geliyorsunuz ve parayı düşürebiliyorsunuz. Enflasyona çözüm bulamasalar bile en azından şu banknotların komedi gibi olmasına bir şey yapmaları gerekli. En değerli banknot mu? Pizza bile alamayabiliyorsunuz.
Çok haklısınız. 1000 lira, 100 lira olmuş resmen. Her şey çok pahalı mesela yakıta verdiğim paranın haddi hesabı yok üstüne marketi de ekleyince daha ay başından kafadan maaş bitiyor ve bu sadece temel ihtiyaç. İyi maaş alıyorum ama arada kafa dağıtayımlık param kalmıyor neredeyse. Sonumuz hayrola.😞

Kart kullanmak bence daha pratik, yinede nakitsiz dolaşmak da olmuyor. :D

300₺ taşırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı