Yapay zeka ile ses nasıl oluşturulur?

SerkanBurakG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben Türkçe kız sesi model eğiteceğim ses kayıt vs. düzenlemeleri yaptım ama sanırım VRAM 6 GB gerekiyormuş ama bende RTX 3050 4 GB var diyelim sesi bir şekil eğittim arkadaşımın bilgisayarından falan bunu çalıştırsam anlık bir kız sesi çıkar mı peki?

Merhaba,

Öncelikle bu eğitim için grafik kartınızın modeli verimli eğitemez ve performans sorunlarına yol açar eğer arkadaşınızın bilgisayarından modeli eğitip çıktıyı test edecekseniz bu modelin yarattığı ses kalitesine göre değişecekdir, kız sesini yakalarsınız bunda bir sorun olmaz çünkü sonuçta modeli siz eğitiyorsunuz ama dediğim gibi eğer kendi bilgisayarınız bu eğitimi sancılı bir şekilde tamamlarsanız model doğru eğitilmez ve istediğiniz verimi alamazsınız. Ek olarak çıktısı alınan modeli kendi bilgisayarınızda çalıştırırsanız performans sorunları doğurduğu zaman verimli bir geri dönüş alamayabilirsiniz yani yapacağınız her işlemi arkadaşınızın bilgisayarından yapın. Ses dosyası olarak o bilgisayardan çıktı almak daha iyi olacaktır kesinlikle kendinizden çıktı almaya çalışmayın yoksa ses kalitesi bozuk dengesiz veya grammer hataları oluşabilir Türkçe dil modeli eğitimi için yeterli ses grammer havuzu bulunmuyor sözlük dar bu yüzden güzel bir verim vermeyebilir. <3

İyi sosyaller.

Geri
Yukarı