Yapay zeka yazılımcıları işsiz bırakabilir mi?

Berat.xx56

Centipat
Dostlar gece gece bir anda derin düşüncelere kapıldım. Bildiğiniz üzere GPT-4 çıkışını yapmıştı artık inanılmaz şeyler yapabiliyor. Sizce ileriki dönemlerde yazılımcıları işsiz bırakma gibi bir şansı var mı?
Mesela örnek ben front end öğreniyorum (JavaScript'e geçtim) ve bana bir şey oluştur(animasyonlu navbar oluştur) dediğimde vs. takır takır oluşturuyor. İlerideki yapay zekaları tahmin edin artık :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapay zeka sitelerin tasarımını rahatlıkla oluşturabilir. Zaten yapay zekadan önce de wordpress gibi siteler bunu yapmayı sağlıyordu. Back-endin yerini tutması biraz zor ancak.

Dostlar gece gece bir anda derin düşüncelere kapıldım. Bildiğiniz üzere GPT-4 çıkışını yapmıştı artık inanılmaz şeyler yapabiliyor. Sizce ileriki dönemlerde yazılımcıları işsiz bırakma gibi bir şansı var mı?
Mesela örnek ben front end öğreniyorum (JavaScript'e geçtim) ve bana bir şey oluştur(animasyonlu navbar oluştur) dediğimde vs. takır takır oluşturuyor. İlerideki yapay zekaları tahmin edin artık :D

Hayır sanmıyorum sadece yazılımcılarım işi biraz değişir gibi. Sonuçta yapay zekayı geliştirenlerde yazılımcı gelişmesi için yazılımcılara ihtiyaç duyucak. Uzun bir süre daha yazılımcıların işi devam eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı