Yapay zekalar meslekleri bitiriyor mu?

Tartışmak istediğim bir konu yapay zeka başta tasarımcılık olmak üzere yazılımcılık, mimarlık gibi meslekleri bitirecek mi?

Tabi ki, Youtube'da çok güzel bir belgesel var bu konuyla ilgili PBS tarafından yayınlanmış. Bu konuyu detaylıca tartışıyorlar. Özetle söyledikleri öncelikle ve en başta beyaz yakalılar olmak üzere 10-15 sene içerisinde insanların %50'sinin işini kaybedebileceğini ön görüyorlar. Ben yapay zekanın zamanla birçok ülke tarafından kullanımının sınırlandırılacağını sadece askeri ve uzay araştırmaları için sınırsız bir şekilde kullanılacağını düşünüyorum. Aksi takdirde bunun ortaya çıkarabileceği kaosu hiç bir hükümet hiç bir devlet kaldıramaz.

Bitiremez ancak geliştirebilir.
hangi açılardan geliştirebilir? bir arkadaşımla bunu tartışmıştık ve örneğin bir tasarımcının işini daha kolay hale getirebiliceğini söylemişti.

Tabi ki, Youtube'da çok güzel bir belgesel var bu konuyla ilgili PBS tarafından yayınlanmış. Bu konuyu detaylıca tartışıyorlar. Özetle söyledikleri öncelikle ve en başta beyaz yakalılar olmak üzere 10-15 sene içerisinde insanların %50'sinin işini kaybedebileceğini ön görüyorlar. Ben yapay zekanın zamanla birçok ülke tarafından kullanımının sınırlandırılacağını sadece askeri ve uzay araştırmaları için sınırsız bir şekilde kullanılacağını düşünüyorum. Aksi takdirde bunun ortaya çıkarabileceği kaosu hiç bir hükümet hiç bir devlet kaldıramaz.
Bana göre bununla Asya ülkeleri mücadele edebilir uzun zamandır teknoloji içerisinde yaşıyorlar.

Tabii ki, YouTube'da çok güzel bir belgesel var bu konuyla ilgili pbs tarafından yayınlanmış. Bu konuyu detaylıca tartışıyorlar. Özetle söyledikleri öncelikle ve en başta beyaz yakalılar olmak üzere 10-15 sene içerisinde insanların %50'sinin işini kaybedebileceğini ön görüyorlar. Ben yapay zekanın zamanla birçok ülke tarafından kullanımının sınırlandırılacağını sadece askeri ve uzay araştırmaları için sınırsız bir şekilde kullanılacağını düşünüyorum. Aksi takdirde bunun ortaya çıkarabileceği kaosu hiçbir hükümet hiçbir devlet kaldıramaz.

10 15 senede %50 bayağı abartı olmuş gibi onun dışında mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı