Yapı Kredi Play Kart Limit Arttırımı

CODEX

Kilopat
Daha fazla  
Selam, Öğrenciyken almıştım, hala öğrenciyim ama şu an çalışıyorum. Bu kartın limiti 2000 TL. Çalışıyor olmama rağmen limit arttırmıyorlar ancak farklı bir kredi kartı veriyorlar ama o da 2000 TL limitli. İki ayrı kart ikisinin toplamı 4000 TL oluyor. Play Kart'ın yasal sınırı 2000 TL mi? Ondan mı arttırmıyorlar? Ayrıca DenizBank'ta maaş müşterisi olmama rağmen orası da kart vermiyor. Herhangi bir yasal takibim yok. Üstüme araba var.

Selam, öğrenciyken almıştım, hala öğrenciyim ama şu an çalışıyorum. Bu kartın limiti 2000 TL. Çalışıyor olmama rağmen limit arttırmıyorlar ancak farklı bir kredi kartı veriyorlar ama o da 2000 TL limitli. İki ayrı kart ikisinin toplamı 4000 TL oluyor. Play Kart'ın yasal sınırı 2000 TL mi? Ondan mı arttırmıyorlar? Ayrıca DenizBank'ta maaş müşterisi olmama rağmen orası da kart vermiyor. Herhangi bir yasal takibim yok. Üstüme araba var.

Selam, şubedeki müşteri profilin halen öğrenci ise yasal olarak 2000 TL'den fazla limit tanımlanamıyor öğrenci ve ev hanımlarına. Eğer müsait bir zamanında çalışma belgen ve maaş bordronu müşterisi olduğun banka şubelerine götürerek çalıştığını ibraz edersen ve bu profil güncellenirse Findeks'te de otomatik olarak limitlerin açılacaktır.

Düzenli olarak fatura ödemeleriniz mevcut mu ? Faturalı telefon hattı gibi vs. Malvarlığınız da önemli fakat bankanın düzenli şekilde olan herhangi bir ödeme yaptığınızı görmesi gerekiyor diye biliyorum. Farklı kredi kartını alıp onun üzerine ödemelerinizi bağlayıp düzenli kullanırsanız limit arttırımı için arayabilirler bu da farklı bir taktik olabilir belki size.

Düzenli olarak fatura ödemeleriniz mevcut mu ? Faturalı telefon hattı gibi vs. Malvarlığınız da önemli fakat bankanın düzenli şekilde olan herhangi bir ödeme yaptığınızı görmesi gerekiyor diye biliyorum. Farklı kredi kartını alıp onun üzerine ödemelerinizi bağlayıp düzenli kullanırsanız limit arttırımı için arayabilirler bu da farklı bir taktik olabilir belki size.
ekstre kesilmeden genelde borcun tamamını ödüyorum. ayrıca Akbank KMH'da 1000 TL şu an borcum var. Akbank bana 2 ay önce 7 Bin liralık KMH limiti tanımlamıştı. onu da ödedim ve sonrasında 1000 TLye düşürdüm.

2022'de öğrenciliğim bittiğinde 2700₺'lik kredi kartım vardı. Bankaya kredi kartı limiti artırmaya gittiğimde "siz zaten sınırın üstünde limitiniz var bankalar bunu nasıl verdi anlayamadım. Daha fazla artıramayız." demişti. BDDK'nın aldığı karar sanırsam.

BDDK'nın aldığı karar öğrenci ve ev hanımlarına yani çalışmayanlara 2000 TL üst limit konulması hakkında. Yani bütün bankalardan Total limitleri 2000 TL'yi aşamaz herhangi bir gelir ibraz etmedikleri durumda. Tarlası vardır bağı bahçesi vardır buradan gelen düzenli kirası vardır bunu belgelerse istediği parayı da alır orası ayrı. Ha bankaların direkt satış ekipleri var sahada gezenler onların hedefleri oluyor hedef tutsun diye yakaladıklarına yalan bilgi girerek çalışmayan adama fazla limitli kart çıkardıkları da çok oluyor ama o krediler patlayınca biz de o sahadaki o satışı yapan arkadaşları bulup ilgili cezayı veriyoruz orası ayrı konu.

BDDK'nın aldığı karar öğrenci ve ev hanımlarına yani çalışmayanlara 2000 TL üst limit konulması hakkında. Yani bütün bankalardan Total limitleri 2000 TL'yi aşamaz herhangi bir gelir ibraz etmedikleri durumda. Tarlası vardır bağı bahçesi vardır buradan gelen düzenli kirası vardır bunu belgelerse istediği parayı da alır orası ayrı. Ha bankaların direkt satış ekipleri var sahada gezenler onların hedefleri oluyor hedef tutsun diye yakaladıklarına yalan bilgi girerek çalışmayan adama fazla limitli kart çıkardıkları da çok oluyor ama o krediler patlayınca biz de o sahadaki o satışı yapan arkadaşları bulup ilgili cezayı veriyoruz orası ayrı konu.

Ama şu an hem öğrenciyim hem de sigortalı bir işim var. Play kartın limitini 5000 TL'ye yükseltmek istiyorum. Onlar bana farklı bir kredi kartı vermeye çalışıyorlar.

Ama şu an hem öğrenciyim hem de sigortalı bir işim var. Play kartın limitini 5000 TL'ye yükseltmek istiyorum. Onlar bana farklı bir kredi kartı vermeye çalışıyorlar.

Play kart öğrencilere özel sunulan bir kart olduğu için onun üst limiti belli o kartın limitini arttıramazlar. Benim çalıştığım bankada da Maximum'un Gaming kartı vardı bir zamanlar PC ürünlerine indirim yapıyordu falan güzel bir karttı şimdi kaldırıldı ama bu tarz özellikli kartlar sadece o profildeki insanlara verilir ve üst limitte kullandırılır. Senin şu an çalışma belgeni ibraz ettiğinde farklı kart alma durumun kesin fakat maaşını belgelediğinde tarafında Mali istihbarat yapılarak kredi puanına, gelirine, toplam kredibilite limitine ve ödeme riskine göre uygun bir limiti normal karta tanımlayacaklardır.

Düzenleme: Öğrencilere özel dedim, şimdi diyeceksiniz ki ben de öğrenciyim. Evet öğrencisiniz fakat öğrenci profiline verilen bir kart türü olduğundan öğrenciye tanımlanan maksimum limitin üzerine bu kart türü için çıkılamamaktadır. Yani öğrenci ve aynı zamanda çalışıyor olmanız bu kartın limitini artırmanıza maalesef banka mevzuatı gereğince uygun değil. Bankanın normal müşterilere sunduğu kredi kartları ile devam etmeniz gerekmektedir ve kendinize ekstra limit boşluğu açmak isterseniz play Card'ı da iptal edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Play kart öğrencilere özel sunulan bir kart olduğu için onun üst limiti belli o kartın limitini arttıramazlar. Benim çalıştığım bankada da Maximum'un Gaming kartı vardı bir zamanlar PC ürünlerine indirim yapıyordu falan güzel bir karttı şimdi kaldırıldı ama bu tarz özellikli kartlar sadece o profildeki insanlara verilir ve üst limitte kullandırılır. Senin şu an çalışma belgeni ibraz ettiğinde farklı kart alma durumun kesin fakat maaşını belgelediğinde tarafında Mali istihbarat yapılarak kredi puanına, gelirine, toplam kredibilite limitine ve ödeme riskine göre uygun bir limiti normal karta tanımlayacaklardır.

Düzenleme: Öğrencilere özel dedim, şimdi diyeceksiniz ki ben de öğrenciyim. Evet öğrencisiniz fakat öğrenci profiline verilen bir kart türü olduğundan öğrenciye tanımlanan maksimum limitin üzerine bu kart türü için çıkılamamaktadır. Yani öğrenci ve aynı zamanda çalışıyor olmanız bu kartın limitini artırmanıza maalesef banka mevzuatı gereğince uygun değil. Bankanın normal müşterilere sunduğu kredi kartları ile devam etmeniz gerekmektedir ve kendinize ekstra limit boşluğu açmak isterseniz play Card'ı da iptal edebilirsiniz.
o zaman yarın, play card borcunu ödeyip, kartı kapatıp başka bir kartla yola devam edeceğiz.

O zaman yarın, play Card borcunu ödeyip, kartı kapatıp başka bir kartla yola devam edeceğiz.

Play Card'ı kapatmadan önce normal kart başvurunuzun onaylandığına emin olun, çünkü iptal edilen kart limitleri geri tahsis edilemeyebiliyor. Kartı iptal ederim normali çıkar demeyin çıkmazsa mağdur olursunuz. Normal kartınız onaylansın ondan sonra iptal edin 1-2 ay tanımlanan limitle kullanıp düzenli ödemelerinizi yapıp o kartın limitini arttırın. Tavsiyemdir.

Geri
Yukarı