Yayıncı Sistemi Upgrade 100.000 TL

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yapmış olduğum içerik üreticiliği ve ekonomik gidişatımızdan dolayı parayı TL'de tutmak yerine ve maddi kazancımı içerik üreticiliği tarafından kazandım için maddi gelirimi PC güncel tutmakta ve yaptığım içeriğin yayının kalitesini hep arttırmaya çaba göstermekte dolayısıyla piyasada değer kaybetmeden belli dönemlerde upgrade etmeye harcıyorum. Yayınlarda ilginç bir tespitimi belirtmek isterim önceki sistemim 5950X ve RTX 3080 idi bunu yayınımın altında bilgilerde tüm parçaları eklediğimde "yayın bayağı net sistemine baktım bayağı zenginsin" herhalde gibi cümleler garibime gidiyor. İnsanlara kaliteli bir yayın hizmet akış sunmak zenginlik mi yoksa mesleğine yaptığın işe yatırım yapmak ve olması gereken mi?

YouTube kanalında müşterilerime kurduğum sistemlerin ve o sistemlerin testleri paylaşıyor olacağım. Kendi sistemim upgrade ettiğim sisteminde videosu montajı ve testlerini sizlerle paylaşacağım.

Yayıncılıktan dolayı downscale veya upscale etmek görüntüyü akışı bozduğu için sistemi 1080p kullanmak durumunda olup 4080 ile 1080P'de boğuşabilecek tek CPU 7950x3D olarak belirledim.

Sattığım sistemim:

İşlemci - AMD Ryzen 9 5950X.
Anakart - ASUS ROG STRIX X570-E Gaming.
Ekran kartı - ASUS TUF RTX 3080 OC 10GB.
RAM - G.Skill Trident Z Neo RGB 16x2 3600MHz 32 GB C16.
KIasa - Cooler Master cosmos C700p.
Sıvı soğutma - NZXT Kraken X62 280mm.

2023 upgrade sistemim:

İşlemci - AMD Ryzen 9 7950x3D [tek eksik parçam 28 şubatı bekliyorum]
Anakart - ASUS ROG STRIX X670E-E Gaming Wi-Fi
Ekran kartı - ASUS TUF RTX 4080 OC 16 GB.
RAM - G.Skill Trident Z5 Neo RGB 6000MHz 32 GB C30 (AMD expo)
SSD - Samsung 980 Pro 1 TB.
SSD - Samsung 980 Pro 1 TB.
SSD - Samsung 970 EVO Plus 2 TB.
SSD - Samsung QVO 870 2 TB.
SSD - Samsung 860 EVO 500 GB.
Güç kaynağı - Corsair RM1000i 80+ Gold 1000W Full modüler.
Kasa - Lian Li PC-O11 dynamic XL ROG.
Sıvı soğutma - NZXT Kraken Z73 360mm.

20230214_002928.jpg

Son düzenleme:
Mesleğine yatırım yapmazsan bir şeyleri feda etmezsen karşılık alamazsın doğrusunu yapmışsın ben mesela sistemi kaldırmadığı için kasan bir oyunu oynayan yayıncıyı izlediğimde keyif alamıyorum bu yüzden izlemiyorum bunu aştığın için ileride büyüme imkanın var dostum.

Mesleğine yatırım yapmazsan bir şeyleri feda etmezsen karşılık alamazsın doğrusunu yapmışsın ben mesela sistemi kaldırmadığı için kasan bir oyunu oynayan yayıncıyı izlediğimde keyif alamıyorum bu yüzden izlemiyorum bunu aştığın için ileride büyüme imkanın var dostum.

Vallahi dediğiniz durumun daha kötüsüyle karşılaştım. Bilgisayarım kasıyor yayına yeni başladım "yeni PC yayın için" diye bağış açılıyor hemen ben düşündükçe utanıyorum. Kimse sana kalk yayın aç demedi insanlar demiyor mu bana mı sordun yayıncılığa başlarken diye..

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim mutlu oldum. :)

Vallahi dediğiniz durumun daha kötüsüyle karşılaştım. Bilgisayarım kasıyor yayına yeni başladım "yeni PC yayın için" diye bağış açılıyor hemen ben düşündükçe utanıyorum. Kimse sana kalk yayın aç demedi insanlar demiyor mu bana mı sordun yayıncılığa başlarken diye.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim mutlu oldum. :)

Ben teşekkür ederim yayıncılık hayatınızda başarılar dilerim.

Geri
Yukarı