Yayıncılık için webcam önerisi

JusttBugraa

Hectopat
Yer
Balıkesir/Edremit
Daha fazla  
Meslek
Antrenörlük
Selam arkadaşlar, yayıncılık veya YouTube videoları için vs. önerdiğiniz bir webcam var mı acaba? Yani fiyat performans olursa harika olur.
Tam net bir bütçem yok, şu anda değişiklik gösteriyor ancak tercihen 1-2K arası olursa daha iyi olur. Daha uygunları da kafi tabii ki.

Kameradan çok ışık daha önemli. En iyi kamerayı al, ışık kötüyse verim alamazsın.
Katılıyorum. Bütçenin çoğunluğu ışık kısmına olmalı. Pusat 1080p kamera ile çok güzel görüntüler alabiliyoruz. Daha yüksek kameralara sahip arkadaşlarım ışık yatırımı yapmadığı için mağdur.

Katılıyorum. Bütçenin çoğunluğu ışık kısmına olmalı. Pusat 1080p kamera ile çok güzel görüntüler alabiliyoruz. Daha yüksek kameralara sahip arkadaşlarım ışık yatırımı yapmadığı için mağdur.

Işık yatırımı olarak mesela ne alabilirim? Yani TikTok çember ışıklandırması gibi bir şey mi diyorsunuz mesela?

Selam arkadaşlar, yayıncılık veya YouTube videoları için vs. önerdiğiniz bir webcam var mı acaba? Yani fiyat performans olursa harika olur.
Tam net bir bütçem yok, şu anda değişiklik gösteriyor ancak tercihen 1-2K arası olursa daha iyi olur. Daha uygunları da kafi tabii ki.
Webcam almak yerine telefonunu kullan tabi varsa. Görüntü kalitesi çok daha iyi olacaktır.

Webcam almak yerine telefonunu kullan tabii varsa. Görüntü kalitesi çok daha iyi olacaktır.

Kral DroidCam'ten falan yaptım da telefonun kamerası yine bir tık kötü gibi geldi Webcam'e kıyasla idare eder tabii ki webcam yerine telefonu kullanıp ışıklandırmaya da harcayabilirim bütceyi.

Razer Kiyo Pro modelini araştırabilirsiniz.
Logitech Brio 4K'da bakabilir siniz.

Işık yatırımı olarak mesela ne alabilirim? Yani TikTok çember ışıklandırması gibi bir şey mi diyorsunuz mesela?
Tiktok çember olarak sınırlandırmak istemem hocam. Biz 3 tane akıllı lambadan gün ışığı veriyoruz. YouTube yayıncılar için ışık başlıklarında birçok kaynak var diye biliyorum. Oradan araştırın isterseniz.

Geri
Yukarı