Yazılım için MacBook tavsiyesi

egesskeetit

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bir MacBook almayı düşünüyorum bütçemi olabildiğince zorlarım ama zorlamamayı tercih ederim. Sizce yazılım için MacBook Air M.2 8 GB 256 yeterli midir yoksa 16 GB RAM veya 512'ye çıkmak gerekli mi? Bir de Air M.2'lerde fan olmadığı için aşırı ısınma sorunu olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Birincisi ısınma sorunu diye bir şey yok çıkar onu kafandan. 🤣 Ben Pro aldım bir kere bile fan sesi duymadım. Hiç ısınmıyor ki fan çalışsın.

16 GB RAM tavsiye ederim artık 8 çok kısa ömürlü kalıyor. 2-3 program açtıktan sonra takılmalar başlar 8’de.

Yazılımda kullandığın programların boyutları nedir bilmiyorum ama sanırım birkaç tane büyük boyutlu yazılım kullanıyorsunuz arkadaşımdan bildiğim kadarıyla. Eğer yeteceğini düşünüyorsan, bilgisayara çok yükleme yapmam, biraz da bütçeden kısayım gibi bir düşüncen varsa 256 alabilirsin. En olmadı harici depolamalarla desteklersin bilgisayarın içinde yazılımların dışında bir şey tutmazsın. Ama yetmez dersen 512 bakabilirsin.

Ama 16 GB RAM şart gibi düşünüyorum.

Ne geliştiriyorsun? Oyun programlama falan ile ilgileniyorsan veya ilgilenirim diyorsan bence o bütçede bir laptop almak daha mantıklı.

Geri
Yukarı