Yazılım mühendisliği mi daha prestijli yoksa bilgisayar mühendisliği mi?

Leonardooo

Hectopat
Öncelikle selam.

Anlayacağınız üzere yazılım ve bilgisayarlar ile ilgileniyorum ve üniversite için yazılım mühendisliği ile bilgisayar mühendisliği arasında kaldım.

Aralarında ki farkı biliyorum. Yazılım mühendisliği yazılım ile bilgisayar mühendisliği ise donanım ve yazılım ile ilgili. Ben daha çok yazılım ile ilgileniyorum fakat
Yazılım mühendisliği bilgisayar mühendisliğinin alt dalı şeklinde yorumlar okudum. Aynı zamanda yazılım mühendislerinin bilgisayar mühendislerinden daha iyi yazılım öğrendikleri şeklinde yorumlar okudum.

Bilgisayar mühendisliği okuyup yazılım alanında çalışmam mümkün mü?

Bana detaylı bir açıklama yapabilecek var mı?

Öncelikle selam.

Anlayacağınız üzere yazılım ve bilgisayarlar ile ilgileniyorum ve üniversite için yazılım mühendisliği ile bilgisayar mühendisliği arasında kaldım.

Aralarında ki farkı biliyorum. Yazılım mühendisliği yazılım ile bilgisayar mühendisliği ise donanım ve yazılım ile ilgili. Ben daha çok yazılım ile ilgileniyorum fakat
Yazılım mühendisliği bilgisayar mühendisliğinin alt dalı şeklinde yorumlar okudum. Aynı zamanda yazılım mühendislerinin bilgisayar mühendislerinden daha iyi yazılım öğrendikleri şeklinde yorumlar okudum.

Mümkün. Yazılım alanında şu an üniversite ye daha gitmemiş benim bile çalışmalar yapmam mümkün.

Ne kadar öğrendikleri ve deneyimleri yakın olsa da Bence kesinlikle yazılım mühendisliği terich edilmeli. Çünkü 4 yılın sonunda resmi olarak Sen Yazılım Mühendisi ünvanı ve diploması alacaksın o ise Bilgisayar mühendisi ünvanı alacak.

Ne kadar öğrendikleri ve deneyimleri yakın olsa da Bence kesinlikle yazılım mühendisliği terich edilmeli. Çünkü 4 yılın sonunda resmi olarak Sen Yazılım Mühendisi ünvanı ve diploması alacaksın o ise Bilgisayar mühendisi ünvanı alacak.
Bence saçmalık neden 2 konuyu tek bölümde detaylı işlemiyorlar. ABD'de ki Bilgisayar Bilimleri bölümü gibi olsa mesela

Öncelikle selam.

Aralarında ki farkı biliyorum. Yazılım mühendisliği yazılım ile bilgisayar mühendisliği ise donanım ve yazılım ile ilgili. Ben daha çok yazılım ile ilgileniyorum fakat.

ikisini de yaparken ne yaptığınızı bilmek ve sorun yaşamamak isterseniz önce bilgisayar mühendisliği ile bilgisayarı öğrenmenizi ardından yazılım öğrenmenizi tavsiye ederim yazılımı okulda işlemek zorunda değilsiniz fakat diploma vb tarzı şeyler için okulda işlemelisiniz ben böyle düşünüyorum.

Geri
Yukarı