Yazılım nedir nasıl öğrenilir?

Murat3

Decapat
Bu aralar yazılım kodlama gibi şeyleri çok duyuyorum. Neler yapılıyor yazılımla nasıl öğrenebilirim? Farklı diller varmış galiba kursu falan var mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

Hiç bir fikriniz yok galba ne olduğuyla ilgili internete gidip yazmak yerine buraya yazma ilhamını nerden aldınız merak ettim şimdi..

Yazılımda birçok seçenek var, bir websitesi yapıp kendini tanıtabilirsin, bir başka websitesi yapıp ürünlerini satabilirsin, bir websitesi yapmaz veri tutan uygulama yaparsın firmalara satarsın, POS uygulamaları yazar kafelere satar ve sipariş almalarını sağlarsın. Dışarıda dijital olarak gördüğün her şey yazılım ile yapılıyor, yazılımın ne olduğunu geniş kapsamlı olarak böyle cevaplayabilirsin kendine karşı.

Iscaktan galiba herkes gergin. 😁 Sen ChatGPT'ye yaz arkadaşım o seni terslemez.

Evet ancak burada eğer bilgili kişiler cevap verirse internette bulabileceğinden daha fazla şeyi daha kolay bulabilir, ayrıca buraya konu açan birine internete yazın demek de yanlış, konuyu dağıtmayalım.
"Yazılım nasıl öğrenilir?" sorusuna lafım yok, ama "Şu nedir?" tarzındaki sorular zaten forum ortamlarına kapalı bir soru ( Tartışılacak, fikir alınacak bir şey olmadığından).

Bu aralar yazılım kodlama gibi şeyleri çok duyuyorum. Neler yapılıyor yazılımla nasıl öğrenebilirim? Farklı diller varmış galiba kursu falan var mı? Bilgi verirseniz sevinirim.
Ne için öğrenmek istiyorsunuz; hobi veya merak için mi, yoksa meslek için mi?

"Yazılım nasıl öğrenilir?" sorusuna lafım yok, ama "şu nedir?" tarzındaki sorular zaten forum ortamlarına kapalı bir soru ( tartışılacak, fikir alınacak bir şey olmadığından).

Ne için öğrenmek istiyorsunuz; hobi veya merak için mi, yoksa meslek için mi?

Öğrenebilirsen meslek için öğrenmek istiyorum.

Öğrenebilirsen meslek için öğrenmek istiyorum.
Programlamaya başlangıç için Python'u önerebilirim. Temel programlama algoritmasını bu şekilde oturtabilirsin. Sadık Turan hocamızın Python eğitim serisi vardı, ona bakabilirsin.

Sonra hangi alanda ilerlemek istediğine göre kendine yol haritası çizersin zaten. Bu arada bu işi profesyonel yapmak istiyorsanız bir yerden sonra İngilizce şart oluyor.

Alaylı bir şekilde öğrenmek yerine üniversitede Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Programcılığı bölümlerinden birini de kazanabilirsin.

Geri
Yukarı