Yazılım nedir?

reva1

Kilopat
Daha fazla  
Son yıllarda sürekli karşımıza "yazılım öğren okumana gerek yok, maaş getirisi çok yüksek" vs. gibi kelimeler artık çok fazla duymaya başladım internetten videolar izledim, fakat sizin de görüşünüzü almak hatta bilen birileri varsa beni aydınlatabilir mi?
Neler yapıyorsunuz mesela tam olarak amaç nedir, yapılan iş uğraş ne için veya ne için öğrenmeliyiz?

Bir dil var o dil insan ile makine arasındaki dil bizler buna 'programlama dili' diyoruz. Her programlama dilinde kodlar var ve bu kodlar sayesinde biz makineye ne yaptırmak istediğimizi söyleyebiliyoruz.
Daha fazla yardımcı olması için şu videoyu izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yazılım öğrenmenin kimseye bir faydası olacağını düşünmüyorum, saçma sapan bir düşünce. Yazılımcıya talep yüksek ve ileride kapanacak gibi değil fakat elbet bir gün piyasa doyacaktır. Yazılım yapmak kolay değildir sadece maaliyeti çok ucuz. Mühendislik işin içine girince işler değişiyor.

Yazılım öğrenmenin kimseye bir faydası olacağını düşünmüyorum, saçma sapan bir düşünce. Yazılımcıya talep yüksek ve ileride kapanacak gibi değil fakat elbet bir gün piyasa doyacaktır. Yazılım yapmak kolay değildir sadece maaliyeti çok ucuz. Mühendislik işin içine girince işler değişiyor.

Mühendislik olunca ne gibi şeyler değişiyor daha farklı diller mi öğrenmek zorunda kalıyorsun biraz açar mısın?

Mühendislik olunca ne gibi şeyler değişiyor daha farklı diller mi öğrenmek zorunda kalıyorsun biraz açar mısın?

Yazılım sadece kod yazmak değil, tasarım çizgileri oluşturmak, takımı yönetmek, kullanılacak teknolojileri değerlendirmek, yapılamayacak şeyler için sınırları zorlamak gerek bazen, zaman yönetmek, sorunlarla uğraşmak... Yazılımcı sadece kod yazmıyor hatta daha çok kod okuyor. Eğer bir fikriniz varsa yazılım öğrenmek yerine iyi bir yazılımcıyla çalışın, oyun yazarım şunu yaparım gibi bir şey yok, eğer çökerse, verilerin çalınırsa, hacklenirsen vs ne yapacaksın? Sadece kod yazma kısmını düşünüyorsun.

Ogretmenlik mezunuyum, su an kendimce buyuk projeler diyebilecegim projelerde freelancer olarak calisip dolarla hak ettigim parayi aliyorum. Evet, yazilim ogrenen cok ancak kesinlikle kendini one cikarman gerekli. Dogru yollari cok iyi arastir ve ona gore egitimini al. Yoksa Todo App yapip durmak istemezsin.

Ogretmenlik mezunuyum, su an kendimce buyuk projeler diyebilecegim projelerde freelancer olarak calisip dolarla hak ettigim parayi aliyorum. Evet, yazilim ogrenen cok ancak kesinlikle kendini One cikarman gerekli. Dogru yollari cok iyi arastir ve ona gore egitimini al. Yoksa todo App yapip durmak istemezsin.

Başlangıç için önerdiğin bir şey var mıdır kurs, video, uygulama vsvs?

Başlangıç için önerdiğin bir şey var mıdır kurs, video, uygulama vsvs?
Ne ogrenmek istiyorsun tam olarak? Ingilizcen var mi?

Ingilizcen mevcutsa, en azindan dinleyebildigini anlayabiliyorsan bircok kaynaga en guncel sekilde ulasabilirsin. Bir arkadas muhtesem bir site tasarlamis mesela, Developer Roadmaps buraya kesinlikle goz at.

Arastirmayi sevmen yeterli. Iyi calismalar dilerim :)

Ne ogrenmek istiyorsun tam olarak? Ingilizcen var mi?

Ingilizcen mevcutsa, en azindan dinleyebildigini anlayabiliyorsan bircok kaynaga en guncel sekilde ulasabilirsin. Bir arkadas muhtesem bir site tasarlamis mesela, Developer Roadmaps buraya kesinlikle goz at.

Arastirmayi sevmen yeterli. Iyi calismalar dilerim :)

Evet ingilizceyi anlayıp konuşup yazabiliyorum. Tam olarak bu yazılım nedir mantığını öğrenmek istiyorum tam mantık ne insanlar bunları yaparak para kazanıyor veya hayatına yön veriyor bende başlamak öğrenmek istiyorum yalan yok :)

Geri
Yukarı