Yazılım ve oyun için 65.000 TL'ye kadar laptop önerisi

@Kadirx07 hocam 60k gibi fiyatlara çıkıp 4070 almak hiç mantıklı değil 67k ya 4080'li laptop alabilecekken. 4060-4070 arasında %20'lik fark varken 70-80 arasında %50'lik bir fark var ben olsam ya 50-55k üstünde 4070'li model almam.

O modeller ne kadar sağlıklı modeller sence? Tdw değerleri düşük ve bizim attıklarımıza oranla alt segment ürünler.

Durum iyice karıştı :D STRIX'ın paneli o kadar da kötü değil sirf FHD+ diye gomulmesine gerek yok. Predator'da 13900HX bulunmasına rağmen sogutmasindan dolayı o işlemcinin performansini da fazla düzgün veremiyor zaten. Ha gene yakın fiyatlarda STRIX yerine alınabilir fakat, panel fazla önemli değil ise daha uyguna Vector alınıp da geçilebilir.
Soğutmanın sıkıntılı olduğuna dair ben de bir şeyler okudum. Kafamı karıştıran tek taraf o. Performansı tam veremiyorsa pek anlamı yok. Bunu test edemiyoruz galiba.

İşlemciden feragat edip strix'in şu modeli değerlendirilebilir mi?

https://m.n11.com/urun/asus-rog-str...mqBOld-6WVK8QAATgzJl5X1pgn4b-lsRoCi_oQAvD_BwE

Konu iyice karisti, once Dell G16 denilip bir anda ROG'a nasıl donu olay anlamadim. Daha fazla kafa karistirmamak icin alinabilecek 3 modeli siralayip cikiyorum.

Alinabiliyorsa bence butceye en iyi model. Sogutmasi bir tik zayif olabilir ancak diger urunlere kiyasla hem ekrani hem de diger bilesenleri cok daha onde.

İkisi arasindan benim tercihim ROG'dan yana, sogutma konusunda Vector'den bir adim geride fakat kotu denebilecek sogutmasi olmadigindan ekrani sebebiyle bence alinir. Harici monitor falan kullanilacaksa tabii ki Vector daha iyi olur.

İkisi arasindan benim tercihim ROG'dan yana, sogutma konusunda Vector'den bir adim geride fakat kotu denebilecek sogutmasi olmadigindan ekrani sebebiyle bence alinir. Harici monitor falan kullanilacaksa tabii ki Vector daha iyi olur.
Toparlaman iyi oldu.

Olur da yukarıdaki Rog'u aldığım bir senaryo için birisi ilave 16gb ram önerisi verirse iyi olur. Yavaşça konuyu kapatalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı