YDT sınavına çalışmak için Discord sunucusu önerisi

PunPun

Hectopat
Başlıkta belirttiğim gibi, İngilizce öğrenebileceğim bir sunucu arıyorum. Türk olsalar tabii daha iyi olur ama pek de fark etmez. Böyle sohbet sunucusu gibi olmasın da yani biraz daha öğretmeye yönelik olabilirse iyi olur. Böyle bir sunucu var mı bildiğiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim gibi, İngilizce öğrenebileceğim bir sunucu arıyorum. Türk olsalar tabii daha iyi olur ama pek de fark etmez. Böyle sohbet sunucusu gibi olmasın da yani biraz daha öğretmeye yönelik olabilirse iyi olur. Böyle bir sunucu var mı bildiğiniz?

İngilizce sohbet ederseniz daha hızlı öğrenirsiniz. Öğrenemiyorsanız YouTube'dan veya başka programlardan öğrenebilirsiniz.

Türk olmamaları sizin için daha iyi olur. Kendinizi yabancı dilde açıklamaktan başka şansınız olmuyor. Kelime ezberleyin, ezberlediğiniz kelimelerle cümle kurun, kelime kağıtları hazırlayıp oyun oluşturabilirsiniz, gramer çalışın.

Türk olmamaları sizin için daha iyi olur. Kendinizi yabancı dilde açıklamaktan başka şansınız olmuyor. Kelime ezberleyin, ezberlediğiniz kelimelerle cümle kurun, kelime kağıtları hazırlayıp oyun oluşturabilirsiniz, gramer çalışın.

Grammar'ı unutmuşum en önemli şey ingilizcede. Online oyun oynayabilir yabancı insanlarla 2 saat veya 3 oynanabilir ve onların nasıl konuştuğunu anlayabiliriz.

Grammar'ı unutmuşum en önemli şey ingilizcede. Online oyun oynayabilir yabancı insanlarla 2 saat veya 3 oynanabilir ve onların nasıl konuştuğunu anlayabiliriz.

Grammar'ler de iyi değilim pek ama leş gibi strateji oyunu oynar ve yabancı gruplarda gezinirim. O yüzden kelime haznem geniştir.

Bende öyle bir sunucu arıyorum aslında. Ben konuşayım beni arada düzeltsinler. Bildiğniz var mı hiç?

Grammar'ler de iyi değilim pek ama leş gibi strateji oyunu oynar ve yabancı gruplarda gezinirim. O yüzden kelime haznem geniştir.

Bende öyle bir sunucu arıyorum aslında. Ben konuşayım beni arada düzeltsinler. Bildiğniz var mı hiç?

Roblox oynayın. Roblox'ta hesap edemiyeceğiniz kadar insan var ve çoğunluğu Amerikalı veya İngilizce konuşuyor. Bazı oyunların sunucu linkleri var ve sohbetleri çok fazla. İllaki Roblox olacak diye bir şey yok.

Böyle bir sunucu bilmiyorum discord üzerinde ancak cüzi miktarlar ödeyerek Hindistanlılarla konuşuyordum zamanında. Maddi durumuz el veriyorsa güvenilir karşılıklı konuşma platformlarını tercih edin. Aksan tercihlerinizi vesaire kendiniz seçiyorsunuz. Avusturalyalı, Amerikalı, İngiltereli, Kanadalı gibi.

Edit: Ücretsiz platformlarda keşfedilmemiş olursa karşılıklı olarak iyi geliştiğiniz yerler de oluyor ancak genel anlamda çoğunda ciddiyet olmuyor.

Geri
Yukarı