Yeni alınan Acer monitördeki 2 tane ölü piksel için değişime gerek var mı?

RowIinq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Acer'in 180 Hz 0.5 ms bir monitörünü satın aldım linkini bulursam atacağım. 2 adet ölü piksel tespit ettim başka bulamadım şimdilik. Bir tane ölü piksel sadece siyah renkte çok belli oluyor, diğer ölü piksel ise diğer renklerde detaylı bakıldığında kendini belli etmekte. Bunun hakkında ne yapabilirim? Kullanırken pek rahatsız ettiği söylenemez hatta ölü piksel testi yapmadan önce belli bile olmuyordu ama şimdi kuşkulandım bir şey olur mu diye. İnternette okuduğumda çoğalma ihtimali var diyen kitle de mevcut, çoğalmıyor diyen kitle sayısı da sıklıkla mevcut. Ne dersiniz? İade edilip değişim istenmeli mi?

Sağlam ürün alabiliyorken hatalı ürün kullanmak istiyorsanız özellikle sıfır olan bir monitörde, iade etmeyebilirsiniz.
Ama ben olsam direk şak diye basmıştım iadeyi.

Galiba belli bir ölü pixel sayısına kadar değişim yapılmıyor yeni aldıysanız beğenmedim bahanesiyle iade edin yoksa kabul edilmeyen var.

Yanlış bilgi
Merhaba. Acer'in 180 Hz 0.5 ms bir monitörünü satın aldım linkini bulursam atacağım. 2 adet ölü piksel tespit ettim başka bulamadım şimdilik. Bir tane ölü piksel sadece siyah renkte çok belli oluyor, diğer ölü piksel ise diğer renklerde detaylı bakıldığında kendini belli etmekte. Bunun hakkında ne yapabilirim? Kullanırken pek rahatsız ettiği söylenemez hatta ölü piksel testi yapmadan önce belli bile olmuyordu ama şimdi kuşkulandım bir şey olur mu diye. İnternette okuduğumda çoğalma ihtimali var diyen kitle de mevcut, çoğalmıyor diyen kitle sayısı da sıklıkla mevcut. Ne dersiniz? İade edilip değişim istenmeli mi?

5 pixele kadar maalesef değiştiremiyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü piksek bir pikselin görevini yerine getirememesi demek, çoğalıyor diyenler hangi sebepler ve koşullarla çoğaldığını söylerse anlamaya çalışalım. Öncelikle pikselin rengi siyahsa evet ölü piksel, rahatsız ediyorsa değişime gönderebilirsiniz, ancak 2 tane ölü pikseli iade alırlar mı bilmiyorum. Ölü piksel demek yerine sebep belirtmeden iade edin. Eğer çalışmayan piksellerin rengi mavi tonlarındaysa genelde sıkışmış piksel oluyor, kendiliğinden düzeldiğini söyleyenler bile var.

@XPLSG kardeşim kuzenim vatandan yeni monitör aldı onda da 1 tane ölü pixel çıktı,
5 ölü pixel aşağısında iade ya da değişim yapmıyorlar?
Markaya göre değişir. Üstelik 14 gün koşulsuz iade hakkı var. Ölü piksel yüzünden demek yerine beğenmedim dese istemeseler de iade almak zorundalar.

Dediğiniz gibi markaya göre değişir fakat beğenmedim emotunu kullanarak bilip bilmeden konuşuyorsunuz.
Bilip bilmeden konuşan sizsiniz. Direkt ölü piksel iadesi için her firmada belirli bir adet yeterliymiş gibi konuştunuz en başta, daha sonra da arkadaşın 14 gün koşulsuz şartsız iadesi olmasına rağmen iade edemeyeceğini ima ettiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı