Yeni alınan HDD'de bad sector var

Daha fazla  
Profil Kapağı
1523313609
Merhaba iyi günler bugün Amazon'dan yeni bir hard disk aldım ve taktım kurdum, biçimlendirdikten sonra CrystalDiskInfo indirdiğimde uyarılar vardı ve araştırdığımda bad sector olduğunu öğrendim. Bu zamanla düzelir mi? Veya yeni aldığım için mi? Yoksa iade mi etmeliyim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• crystal1.png
    crystal1.png
    70 KB · Görüntüleme: 27
Bad Sector zamanla düzeleceğini sanmıyorum. Öncelikle farklı disk yazılımlarıyla da test edin. Eğer yine bad sector uyarısı verirse büyük olasılıkla hatalı üretimden kaynaklı. Üretim esnasında disk çizilmiş yada toz partikülü kaçmış olabilir. Değiştirebiliyorsanız değiştirin.

Merhaba iyi günler bugün Amazon'dan yeni bir hard disk aldım ve taktım kurdum, biçimlendirdikten sonra CrystalDiskInfo indirdiğimde uyarılar vardı ve araştırdığımda bad sector olduğunu öğrendim. Bu zamanla düzelir mi? Veya yeni aldığım için mi? Yoksa iade mi etmeliyim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hocam kesinlikle değiştirmeye çalışın. Olmaz ise Low level format işlemini deneyin.

Bad sector zamanla düzeleceğini sanmıyorum. Öncelikle farklı disk yazılımlarıyla da test edin. Eğer yine bad sector uyarısı verirse büyük olasılıkla hatalı üretimden kaynaklı. Üretim esnasında disk çizilmiş ya da toz partikülü kaçmış olabilir. Değiştirebiliyorsanız değiştirin.

Hocam, HDTune ile test ettim ama doğru mu test ettim bilmiyorum. Bunda da böyle çıktı.

Hocam kesinlikle değiştirmeye çalışın. Olmaz ise Low level format işlemini deneyin.
hocam yukarıda attığıma bakarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1714229799492.png
    1714229799492.png
    28,6 KB · Görüntüleme: 18
  • 1714229845815.png
    1714229845815.png
    28,6 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı