Yeni bir Türk oyunu geliyor "Kardeşler Kıraathanesi"

Demek Elraenn'in 2 haftalığına oynayacağı ve sonra unutulacak o dandik Türk simülasyon oyunlarının yenisi buymuş.
Rivayete göre Türkler, Outlast benzeri dandik ve korkutucu olmayan yürüme simülasyonu yapmayı ya da erken erişim ayağına %10'u tamamlanmış simülasyon oyunları yapmayı bıraktığı zaman sektör çok iyi bir hâl alacakmış.
Bu tür oyunlar zaten yarım yamalak çıkıyor. Bug dolu oluyor ve biraz basit ama kısmen eğlenceli olan mekanikleri oluyor. Biraz oynandıktan sonra da sonsuza dek unutuluyor.

Herkese selamlar.
Kardeşler Kıraathanesi oyununun geliştiricilerinde biri olarak haberi paylaşan üyeye çok teşekkür ediyorum.
Yazdığınız yorumları okudum.
Öncelikle oyunun Simulatör yada Yönetim türünde olduğu ile ilgili yanlış bir görüş var.
Oyunumuz Casual / Basit Eğlence türünde, 3 Boyutlu, Online ve Çok Oyunculu bir oyun.
İnternette oynadığımız Online Okey oyunları gibi ancak tek bir oyunla sınırlı değil.

Oyunun Erken Erişim sürümünde sadece Batak (Eşli / İhaleli), Okey (Klasik) ve Tavla olacak.
Oyunlar online ve çok oyunculu (2 - 4 kişi) oynanabilecek.
Masadaki oyuncularla sesli sohbetimiz olacak.
Çay / Kahve söyleme, hesap ödetme gibi mekanilerimiz olacak.

Oyunun Tam Sürümü için ise oynanabilir oyunları arttırmak istiyoruz.
Pişti, Pis Yedili, 101 Okey, Dama, Satranç gibi oyunları da eklemek istiyoruz.

Bunların dışında sosyal medyadan birçok farklı kart ve masa oyunu ekleme talepleri alıyoruz.
Bunları da değerlendirmeye çalışacağız.

Ayrıca buradaki yorumlarınız gibi çok fazla Simulatör, Yönetim, Rol Yapma hatta Hayatta Kalma mekanikleri talep edenler oldu. Bu özellikler için şimdilik söz veremiyoruz. İleride zamanla hepsini değerlendirmeye çalışacağız.

Discord sunucumuzda geliştirme süreci ile ilgili paylaşımlar yapıyoruz. Ayrıca oyunla ilgili kendi fikirlerini ve önerilerini paylaşmak isteyenler için de bir öneriler kanalımız var. İleriki zamanlarda küçük çaplı testler yapmayı planlıyoruz. Bize bir şekilde katkı sağlayan destek gösteren, sosyal medya hesaplarımızdan takip edenlere elimizden geldiğince ücretsiz key ler dağıtmaya çalışacağız.

Bize şu sayfadaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Konsept fena değil. Konsept güzel gibi gözüküyor ancak bu oyunu geliştirenlerin, hayatı boyunca kıraathaneye adım attığını düşünmüyorum çünkü hiç kıraathane havası vermiyor ve böyle bir oyun için $5 çok. Veren de olmaz. Başlarda YouTube ve Twitch yayıncıları bir müddet oynar, sonra unutulur. Erzurum için de aynısı olmadı mı? :) Şimdilerde adını bile anımsayan yok.

Konsept fena değil. Konsept güzel gibi gözüküyor ancak bu oyunu geliştirenlerin, hayatı boyunca kıraathaneye adım attığını düşünmüyorum çünkü hiç kıraathane havası vermiyor ve böyle bir oyun için $5 çok. Veren de olmaz. Başlarda YouTube ve Twitch yayıncıları bir müddet oynar, sonra unutulur. Erzurum için de aynısı olmadı mı? :) Şimdilerde adını bile anımsayan yok.
Teşekkürler yorumlarınız için. Ortam ve tasarım ile ilgili fikirlerinizi paylaşmak isterseniz discord sunucumuza gelip bize destek olabilirsiniz.
Ücretle ilgili indirimlerimiz olacak. Sosyal medya hesaplarından takipçilerimize ücretsiz key ler dağıtmak istiyoruz.
Oyunumuz simulatör, yönetim veya hayatta kalma türünde değil. Öncelikli hedef kitlemiz yayıncılar değil. Arkadaşlarıyla bu tür masa oyunları oynamayı sevenleri buluşturmak istiyoruz. Oyunu oynamak isteyen yayıncılar ve ekip arkadaşları için de key temin ediyor olacağız tabi ki 👍

Geri
Yukarı