Yeni eğitim sistemi 9.sınıflar için mi geçerli olacak?

Evet ortalama sabahçılar için 7 küsur saat sonra geçmiş olsun eğitim yılımız hayırlı olsun bu yılında sıkıcı boş geçmeme dileğiyle iyi geceler herkese.

Yeni liseye geçen 09'lular için mi kalan de etkileniyor mu ( evet salağım kaldım evet kanka sadece keçen sene lisede olanlar böyle alıştı diye ilk sadece 9'lar sonra 9 10'lar sonra 9 10 11 sonra 9 10 11 12 ve bundan sonra bütün liselilerde aynı sistem.

Evet kanka geçen sene lisede olan 9 10 11 12'ler yani bu senenin 10 11 12leri alışmadıgı için anları kapsamıyor ama seneyr 9 10'lar bu sisteme ondan sonra 9 10 11'ler sonra da 9 10 11 12'ler olacak ne zaman liseye geçersen bu sisteme her türlü yakalanıyorsun.

Sadece 9'lar için geçerli denilen kısım 50 ortalamayla geçişin düzenlendiği kısım. Diğer maddeler aynen geçerli tüm sınıflar için. 🫠

Herkes farklı bir şey diyor üsteki bir arkadaşta devamsızlık için geçerli diyordu şunları daha düzgün bir şekilde açıklamaları lazım.

Arkadaşlar işte daha kesinlik gelmedi öğretmenler bile tam bilmiyor. Bilinen tek şey İngilizce dersinde yapılan dinleme metni ve okuma parçaları türkçe de olcak. Açığa geçmek zor olcak, disiplin olcak, sınavlarda test olmayacak. Bu duruma 10-11-12ler alışık ama 9lar için çok zor olacak, disiplinli çalışma olacak. Allah yar ve yardımcımız olsun, eskiden sınıf geçmek zor dedikleri bunun gibi bişeydi sanırım.

Geri
Yukarı