Yeni kitap okumaya başlayan birine tavsiyeler

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben kitap okuyamıyorum, bıkkınlık geçiriyorum. 2 sayfada sıkılıp kapatıyorum. Bunun temel sebebi ne gerçekten bilmiyorum. Kaç yaşında adamım... Hayatımda bitirdiğim kitaplar: Martı, Gülsarı, Kumarbaz, Harry Potter tiyatro kitabı ve hayvan çiftliği.

Martı ve Gülsarı kitaplarını okulda okutmuşlardı. Ne okuduğumu bile bilmiyorum.

2-3 yıl önce de kumarbaz kitabını 2 günde, Harry Potter tiyatrosunu da 1 günde bitirmiştim. Burada gazı alıp devam etmek istedim. Monte Cristo Kontuna başladım. Kitap okuma serüvenim 50 yaprak sonra son buldu.

Geçen günlerde de Simyacı'ya başladım. 2 sayfa okuyup kenarı atıyorum. Böyle betimlemeler oluyor ya, "sabahın ilk ışıklarıydı, gözlerini açtı ve camdan baktı. Martı sesi geliyordu. Karşıda yaşlı bir adam gördü, adam yorgun bitkin bir halde yürüyordu vs..." Ben burada bıkkınlık geçiriyorum. Düşüncesiymiş, saçma sapan etrafı tasvir etmesiymiş neden bilmiyorum ama çok sıkıcı geliyor ya.

Kumarbaz kitabını da okurken yarı anladım yarı anlamadım. Sürekli içsel duygulardan bahsederek ortamın büyüsünü bozuyordu. Anlamıyordum. Harry Potter'ın lanetli çocuk kitabı mesela çok güzel akmıştı. Çocuk kitabı evet ama böyle meraklı şekilde falan okudum tüm karakterleri de bildiğim için çok keyif almıştım. Diğer kitaplardan bu keyifi alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence burada en önemli konu zevkinize göre kitap bulup okumanız. Örneğin ben de çok fazla kitap okumayı seven bir insan değilim ama The Witcher serisini okurken aşırı zevk almıştım. Kitap seni sürüklüyor , içine alıyor devamını merak ediyor insan.

Dan Brown kitaplarını deneyebilirsiniz. Polisiye, gizem ve aksiyonlu. Da Vinci'nin Şifresi ile açılışı yapıp Melekler ve Şeytanlar ile devam edebilirsiniz. Beğenirseniz İhanet Noktası ve Başlangıç'ı okuyup diğer kitaplara yelken açabilirsiniz. Çoğunda ana karakter aynı ama hikayeler birbiriyle bağlantılı ilerlemediği için karışık okuyabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam bence burada en önemli konu zevkinize göre kitap bulup okumanız. Örneğin ben de çok fazla kitap okumayı seven bir insan değilim ama The Witcher serisini okurken aşırı zevk almıştım. Kitap seni sürüklüyor, içine alıyor devamını merak ediyor insan.

Hocam kitap bulmakta çok zor ki, dizi film olsa trailerına bakarım tanıdığım oyunculara falan bakarım. Kitap sektörü benim için çok yeni, bildiğin tanıdığım serilerin çoğunun dizi film ve oyununu zaten oynadım.

Witcher evrenini biliyorum kitabını okumaya kalksam aşırı pahalanmışlar alamam yani. 3-5 seri dışında da kitap sektörüne çok aşina değilim.

Harry Potter normal serisinde okuyabilirsiniz. Ayrı yeten arkadaşın dediği Witcher da okuyabilirsiniz.

Seriyi 10 bin defa izledikten sonra gizem ve merak olmayınca sürüklemedi ikinci kitapta bıraktım devam edemedim.

Sıkıldığın için okuyamıyorsun. Ahmet Ümit'in kitaplarını tavsiye ederim. Ciddi anlamda kitap okumaya onlarla başlamıştım, alıyor götürüyor okurken. Beyoğlu'nun En Güzel Abisi ile başlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı