Yeni kitap okumaya başlayan birine tavsiyeler

Yüzükleri efendisi serisini okuyabilirsin.

Çok merak ettiğim sevdiğim bir seri değil. Hatta biraz vasat buluyorum tarz olarak beni etkileyemedi derinliklerine inemedim.

İlla klasik okumak zorunda değilsin. Başka türlere yönelmeye ne dersin?

Fantastik şeyleri daha çok seviyorum sanırım. Klasiklere girme sebebim herkesin tavsiye etmesi şu an merak ettiğim okumak istediğim bir seri yok. Bu işe sırf kitap okumak için girdiğimden şunu okumalıyım şunu merak ediyorum gibi hiç düşünmemiştim.

Çok merak ettiğim sevdiğim bir seri değil. Hatta biraz vasat buluyorum tarz olarak beni etkileyemedi derinliklerine inemedim.

Fantastik şeyleri daha çok seviyorum sanırım. Klasiklere girme sebebim herkesin tavsiye etmesi şu an merak ettiğim okumak istediğim bir seri yok. Bu işe sırf kitap okumak için girdiğimden şunu okumalıyım şunu merak ediyorum gibi hiç düşünmemiştim.

Harry Poter'ı beğenince onu önerdim yoksa suç ve ceza öneririm onda da sıkılırsın okuyamazsın.

Hocam kitap bulmakta çok zor ki, dizi film olsa trailerına bakarım tanıdığım oyunculara falan bakarım. Kitap sektörü benim için çok yeni, bildiğin tanıdığım serilerin çoğunun dizi film ve oyununu zaten oynadım.

Witcher evrenini biliyorum kitabını okumaya kalksam aşırı pahalanmışlar alamam yani. 3-5 seri dışında da kitap sektörüne çok aşina değilim.

Seriyi 10 bin defa izledikten sonra gizem ve merak olmayınca sürüklemedi ikinci kitapta bıraktım devam edemedim.
Hata etmişsin maalesef. Normalde ilk kitap okunur.

Geri
Yukarı