Yeni SSD'de Smart hatası

radileo

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem topladım. Pazartesi günü montajını yaptım. 500 GB'lık Netac M.2'ye Windows'u kurdum. 240 GB'lık SanDisk SSD'yi de D sürücü olarak tayin ettim. Yaklaşık çarşamba günü kullanmaya başladım. Bu sabah D sürücüme bir oyun yüklerken sistemin dondu. PC'ye restart atmak zorunda kaldım. PC'yi Boot ederken. American Megatrends ekranında 240GB'lık SanDisk SSD'nin Smart hatası verdiğini gördüm. PC'yi kapatıp SATA kablosunu söktüm. Bu seferde PC'yi Boot ettiğimde işletim sistemini kurduğum M.2 sürücümü gördüğü halde Windows'a erişemiyordum. Lütfen bir Boot cihazı takın yazısı geliyordu. Sistemi tekrar formatlamak zorunda kaldım. M.2'de şu an bir sıkıntı yok ama ne zaman SATA kablosunu taksam American Megatrends ekranında SSD'den Smart hatası almaya devam ediyorum. PC'de tüm ürünler yeni SSD'yi pazartesi günü MediaMarkt'tan almıştım. Acaba takarken montajda donanıma zarar mı verdim dedim ama çarşamba günü SSD'ye RDR2 yüklemiştim oyunu oynadım da bir süre hiç sıkıntı yoktu. Bu sabah PC açıldı yine bir sorun yoktu başka oyun yüklerken bu sorun oldu. Güç kablosunu çıkarmakta da çok zorlanıyorum. Acaba SSD'yi söküp MediaMarkt'ta götürsem değişim ya da iade alabilir miyim kutuyu çöpe attım ama fatura duruyor. Sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. Bir de harici SSD almayı düşünüyorum USB 3.0'da verim alabilir miyim oyun oynarken?

Yeni konular

Geri
Yukarı