Yeni toplanan bilgisayarda parçaların aynı olması şart mı?

Brkcvk

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar toplayacağım bilmem, öğrenmem gereken bir kaç konu var bakabilir misiniz?

• Parçaların aynı marka olması şart mı?
  • Anakart Asus, Ekran Kartı Asus, Soğutucu Asus, Kasa Asus, Ram Corsair, Ssd Corsair vb.

• Parçaların farklı marka olması sorun yaratır mı?
  • Anakart Asus, Ekran Kartı Msi, Soğutucu Gigabyte, Kasa Bitfenix, Ram Corsair, Ssd Kingston vb.

- Parçaların aynı olması zorunlu mu? Zorunluysa bana faydası ne olur?

- Parçaların farklı ama uyumlu olması halinde herhangi bir zararı olur mu?
Açık ve net bir şekilde anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağın parçaların farklı marka olması hiçbir sorun yaratmaz.
Peki hocam bu konuda bilgim yok internetten araştırarak gördüğüm cevaplar dediğin halde ama bazı yorumlardada şu yazıyordu.
-Marka çok önemli aynı parça olsa bile aynı özelliklere sahip olsa bile misal diyorum işte Ali'nin ekran kartı velinin ekran kartından daha iyi performans gösterir.

Peki hocam bu konuda bilgim yok internetten araştırarak gördüğüm cevaplar dediğin halde ama bazı yorumlardada şu yazıyordu.
-Marka çok önemli aynı parça olsa bile aynı özelliklere sahip olsa bile misal diyorum işte Ali'nin ekran kartı velinin ekran kartından daha iyi performans gösterir.

Yok öyle bir şey markalar arasında aynı model kartların performansı yok denecek kadar azdır. Sadece fabrika çıkışlı olarak bazı modeller kendinden overclocklu gelir ki onu elle sende yapabilirsin onunda öyle ahım şahım bir farkı olmaz. Uyum markalar arasında değil ama sistemler arasında olur. Mesela AM5'li bir sisteme DDR4 RAM takamazsın bunun gibi.

Bilgisayar toplayacağım bilmem, öğrenmem gereken birkaç konu var bakabilir misiniz?

• Parçaların aynı marka olması şart mı?
  • Anakart ASUS, Ekran Kartı ASUS, Soğutucu ASUS, Kasa ASUS, RAM Corsair, SSD Corsair vb.

• Parçaların farklı marka olması sorun yaratır mı?
  • Anakart ASUS, Ekran Kartı MSI, Soğutucu Gigabyte, Kasa BitFenix, RAM Corsair, SSD Kingston vb.

- Parçaların aynı olması zorunlu mu? Zorunluysa bana faydası ne olur?

- Parçaların farklı ama uyumlu olması halinde herhangi bir zararı olur mu?
Açık ve net bir şekilde anlatırsanız sevinirim.

Anakartım BIOSTAR, RAM'lerden biri Crucial diğeri Adata, işlemci soğutucum gameforce, ekran kartım MSI, kasa Pollux, PSU aigo, SSD Netac diğeri Kingston HDD ise maxtor. Marka fark etmez.

Anakartım BIOSTAR, RAM'lerden biri Crucial diğeri Adata, işlemci soğutucum gameforce, ekran kartım MSI, kasa Pollux, PSU aigo, SSD Netac diğeri Kingston HDD ise maxtor. Marka fark etmez.
Yok öyle bir şey markalar arasında aynı model kartların performansı yok denecek kadar azdır. Sadece fabrika çıkışlı olarak bazı modeller kendinden overclocklu gelir ki onu elle sende yapabilirsin onunda öyle ahım şahım bir farkı olmaz. Uyum markalar arasında değil ama sistemler arasında olur. Mesela AM5'li bir sisteme DDR4 RAM takamazsın bunun gibi.
He tamam reis teşekkür ederim.

Tamam reisim teşekkürler.

Geri
Yukarı