Yeni üniversite bölümleri açılıyor

• Konuyu başlatan wie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 176

wie

Picopat
Yapay zekâ, dijitalleşme ve büyük veri alanlarında 21'i lisans, 50'si ön lisans olmak üzere toplam 71 yeni program ve bölüm açılıyor.

Bu yıl ÖSYM kılavuzuna dahil edilecek. YKS sınavına girecek olan adaylar bu programları tercih edebilecek.

Kaynak: Bpt haber.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bölümler ilk mezunlarını verene kadar çoktan 3-4 yıl tecrübeli olmuş, gerekenden fazla açılmış yazılım ve bilgisayar bölümü mezunları zaten sektörü doyuracak. Bölüm sayısı ve öğrenci sayısı azaltılmadıktan sonra hiçbir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Bu bölümler ilk mezunlarını verene kadar çoktan 3-4 yıl tecrübeli olmuş, gerekenden fazla açılmış yazılım ve bilgisayar bölümü mezunları zaten sektörü doyuracak. Bölüm sayısı ve öğrenci sayısı azaltılmadıktan sonra hiçbir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Hocam bende elektronik teknolojisi okumak istiyorum. DGS ile Eem'ye geçmek istiyorum. Sizce mantıklı mı?

Kaliteli üniversitelerden mezun olacaklar bence sektörde yer bulur.

Ülkede herkes o kadar yazılıma yönlendi ki alt yapının ve istihdamın kaldıramayacağı kadar mezun olmaya başladı. İşsizlik zaten ne yazık ki Allah'ın emri ama sanki ileride oluşacak rekabetten dolayı maaşlar asgari ücrete doğru yakınlaşacak gibi. Nitekim Türkiye yazılımda dev atılım yapan, üreten ülkelerden değil. Siber güvenliği ve uygulama üzerinden gelişime odaklanmış bir ülke.

Konuyu hortlatıyorum, bu sene bende üniversiteye yerleşeceğim. Veri bilimi ve yapay zeka adlı iki lisans bölümünün hangi fakültelerde açılacağına dair bir bilgi var mı?
Ek olarak mühendislik fakültesinde açılırsa mühendislik barajı gerekecek mi?

Konuyu hortlatıyorum, bu sene bende üniversiteye yerleşeceğim. Veri bilimi ve yapay zeka adlı iki lisans bölümünün hangi fakültelerde açılacağına dair bir bilgi var mı?
Ek olarak mühendislik fakültesinde açılırsa mühendislik barajı gerekecek mi?
Açıkçası ben de bilmiyorum hangi şehirlerde ve üniversitelerde açılacağını.

Yeni konular

Geri
Yukarı