Yetişmeyen Ethernet kablosu için ne yapılabilir?

Sinyal güçlendirici alabilirsin fakat tam hızlara ulaşmak sorun oluyor en iyi tercih oluyorsa kablolu.

Merhaba. İnternet çok uzağımda. Acaba Ethernet bağlamak için nasıl yakınlaştırıcı adaptör vb var mıdır?

Ethernet kablolarına ek yapabilirsiniz ama amacınız mutlaka ethernetle mi uzatmak, kablosuz çözüm mü arıyorsunuz? Kablosuz olarak ise menzil genişletici kullanabilirsiniz.

Kablosuz ise wifi adaptör kullanabilirsin hocam

Merhaba. İnternet çok uzağımda. Acaba Ethernet bağlamak için nasıl yakınlaştırıcı adaptör vb var mıdır?
Wifi router alabilirsin. Wifi router bildiğim kadarıyla internetini tekrarlıyor ve sanki modem yanındaymış gibi sana sunuyor. Bazı wifi routerlarda ethernet çıkışıda var. Yani kablosuz internetini alıyor, tekrarlıyor ve yeniden sana sunuyor sende ethernet ile bağlanıyorsun. Tabi ne kadar internet hızında kayıp olur bilmiyorum.

Bu arada konu başlığı yetişmeyen ethernet kablosu yani, ethernet kablonuz var ama kısa mı? Eğer öyleyse şu aparattan alıp kalan kısım için başka bir ethernet kablosu alıp birleştirebilirsiniz.

Ugreen RJ45 Cat6 Cat7 Cat8 Ethernet Kablo Uzatma Aparatı Beyaz Amazon.com.tr

Ya da menzil genişleticiyle kablosuz olarak halledeceksiniz.

Wifi router alabilirsin. Wifi router bildiğim kadarıyla internetini tekrarlıyor ve sanki modem yanındaymış gibi sana sunuyor. Bazı wifi routerlarda ethernet çıkışıda var. Yani kablosuz internetini alıyor, tekrarlıyor ve yeniden sana sunuyor sende ethernet ile bağlanıyorsun. Tabi ne kadar internet hızında kayıp olur bilmiyorum.

Bu cihazlara menzil genişletici deniyor hocam. Wifi router derseniz antenli routerlar akla gelir genelde.

Hocam uzun ethernet kabloları var onlardan alabilirsin ben kendimde 25M lik kullanıyorum sıkıntı olmuyor birde koridorda vs. priz varsa kablosuz tekrarlayıcılar oluyor onlar sayesinde de mobil cihazlarındaki internet çekmeme sıkıntısını çözebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı