YKS hazırlık için test kitabı önerisi

lawelin

Zeptopat
Daha fazla  
YKS'ye hazırlık için işime yarayacak, ÖSYM tarzı kesin soruları olan kaynak arıyorum malum piyasada çok kaynak var ve fiyatları da çok yükseldi önerdiğiniz paragraf, TYT kaynakları var mıdır? Apotemi yayınlarının paragraf kaynaklarını önerdiler nasıldır bilen var mı?

YKS'ye hazırlık için işime yarayacak, ÖSYM tarzı kesin soruları olan kaynak arıyorum malum piyasada çok kaynak var ve fiyatları da çok yükseldi önerdiğiniz paragraf, TYT kaynakları var mıdır? Apotemi yayınlarının paragraf kaynaklarını önerdiler nasıldır bilen var mı?

Eşit ağırlıkcıyım bu arada TYT'de fen kısmını hiç yapamıyorum YKS'de de boş bırakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eşit ağırlıkcıyım bu arada TYT'de fen kısmını hiç yapamıyorum YKS'de de boş bırakacağım.

Matematik için 345, orijinal, Bilgi Sarmal ve Full alabilirsin.
Türkçe için de 345, yayın denizi, Bilgi Sarmal. Ayrıca kesinlikle bir tane de paragraf kitabı al.
Sosyal için apotemi sosyal konu kitabı ve soru kitabını al yeterli olur.
Feni neden boş bırakacaksın öyle bir hata yapma.
Biyoloji için palme ve biyotik alabilirsin.
Kimya için orbital ve palme alabilirsin.
Fizik için 345 ve Bilgi Sarmal'a da bak.

Eşit ağırlıkçıların çoğu feni yapamıyor zaten. Fen kısmına ön yargılı yaklaşırsan sende bu kesimin içerisine girersin. Eğer sayısal kısımlarla uğraşmak istemiyorsan TYT biyolojinin sözel kısımları var. Hücre, canlılar alemi gibi ezber gerektiren üniteler. Tabii nasıl bir sıralama yapmak istediğini bilmiyorum ama derece yapmak istiyorsan TYT fene çalışman şart.

Kaynak olarak ise paragrafta sıfır risk paragraf kitabının adını bayağı duymuştum. Alan arkadaşlarım memnundu. Eğer TYT Fen'e çalışmaya karar verirsen 345 yeterlidir diye düşünüyorum. Matematik içinse seviyeni bilmediğimden dolayı bir kitap önermek doğru olmaz. Ama aşırı temel seviyedeysen aktif matematik, eğer matematikte 10-15 net çıkarıyorsan Bilgi Sarmal ya da 25-30 net bandındaysan orijinal önerebilirim.

Eşit ağırlıkçıların çoğu feni yapamıyor zaten. Fen kısmına ön yargılı yaklaşırsan sende bu kesimin içerisine girersin. Eğer sayısal kısımlarla uğraşmak istemiyorsan TYT biyolojinin sözel kısımları var. Hücre, canlılar alemi gibi ezber gerektiren üniteler. Tabii nasıl bir sıralama yapmak istediğini bilmiyorum ama derece yapmak istiyorsan TYT fene çalışman şart.

Kaynak olarak ise paragrafta sıfır risk paragraf kitabının adını bayağı duymuştum. Alan arkadaşlarım memnundu. Eğer TYT Fen'e çalışmaya karar verirsen 345 yeterlidir diye düşünüyorum. Matematik içinse seviyeni bilmediğimden dolayı bir kitap önermek doğru olmaz. Ama aşırı temel seviyedeysen aktif matematik, eğer matematikte 10-15 net çıkarıyorsan Bilgi Sarmal'ya da 25-30 net bandındaysan orijinal önerebilirim.

Matematik için denemelerde AYT kısmında 10u zorluyorum. TYT'de 15 civarlarında oluyor genel olarak. Fen için çok önyargılıyım, 9 10'da çok zorlandım ancak biyolojide bahsettiğiniz konularda aktiftim fiziktede aynı şekilde adlarını hatırlamamakla beraber 2 3 ünite sözel ve çok az işlem gerektiren ünitelerdi onlara da bakarım. İlk başta dediğiniz kararımı değiştirmeme yetti :)

Yeni konular

Geri
Yukarı