YKS için soru bankası önerisi

@ftlX0, Evde ders çalışabilen biriysen bence dershaneye boşa para bayılma derim. Kaldı ki bu sene okulların ne olacağı da belli değil. Uzaktan eğitime geçerlerse verdiğin para boşa gider. Çalışma işi için şunu diyebilirim. Ben şu şekilde çalışırdım:
Öncelikle dershaneye ben de gittim. Boşa para kaptırdım, onun yerine YouTube'den dinledim sonra soru çözdüm. Anlamadığım yerlerin hep üstüne gittim, zamanla oturdu. Günde 6-7 saat Matematik çalışıyordum. 2014 YGS'den 32.5 gibi bir netim vardı. Anlamadığın soruların kesinlikle üzerine git eğer konuyu anlamadıysan konuyu tekrar et, boş geçme. Matematik çalıştıkça olur, yapamayınca pes etme. Pes edersen, o zaman gerçekten yapamazsın.

@ftlX0, Evde ders çalışabilen biriysen bence dershaneye boşa para bayılma derim. Kaldı ki bu sene okulların ne olacağı da belli değil. Uzaktan eğitime geçerlerse verdiğin para boşa gider.

Onun için acele etmiyorum. Ne olacağını bekliyorum.
@ftlX0, Evde ders çalışabilen biriysen bence dershaneye boşa para bayılma derim. Kaldı ki bu sene okulların ne olacağı da belli değil. Uzaktan eğitime geçerlerse verdiğin para boşa gider.

Bu arada çok sağ ol benim ile ilgilendiğin için.

Evet dediğim gibi temelim çok yok maalesef. Sağ ol dediklerine bakacağım.

Geometri çözmeye çalış. Temele ihtiyacın olmaz. Kimse çözemediği için sıralaman oldukça iyi gelir. Ders dışında kitap okursan yoruma dayalı Türkçe çözebilirsin. YouTube üzerinden Yusuf Kayaalp falan izleyerek sosyal 17/12 doğru yaptım. Geometri yaparsan fizikte çözülebilir. Kimya/Dil bilgisi/Din nasıl çözülür bende henüz bilmiyorum. Sınavdan önce tatil yap. Rahat ol, herkes gergin olduğu için çözemiyor. YKS zor bir sınav değil. Zor olan KPSS. İşini KPSS sınavına bırakma. Düzgün bir bölüm ile işin daha kolay olur. Geçici olarak üniversite yazıp kolay bir bölüm ile DGS deneyebilirsin.

Geometri çözmeye çalış. Temele ihtiyacın olmaz. Kimse çözemediği için sıralaman oldukça iyi gelir. Ders dışında kitap okursan yoruma dayalı Türkçe çözebilirsin. YouTube üzerinden Yusuf Kayaalp falan izleyerek sosyal 17/12 doğru yaptım. Geometri yaparsan fizikte çözülebilir. Kimya/Dil bilgisi/Din nasıl çözülür bende henüz bilmiyorum. Sınavdan önce tatil yap. Rahat ol, herkes gergin olduğu için çözemiyor. YKS zor bir sınav değil. Zor olan KPSS. İşini KPSS sınavına bırakma. Düzgün bir bölüm ile işin daha kolay olur. Geçici olarak üniversite yazıp kolay bir bölüm ile DGS deneyebilirsin.

Kendimi kasmamaya çalışıyorum ben de ve bu konuda bayağı ciddiyim. Sağ ol.

Hocam öncelikle bu sene mezun oldum ve EA'da kitap tavsiyesi vermeyi tercih etmiyorum.(mf öğrencisiydim) fakat sana şunu söyleyebilirim ki sınavlar artık kolay değil. Çok net bir şekilde söylüyorum bunu. Hatta sana netlerimi paylaşayım. TYT 2018 96 net, TYT 2019 91net, TYT 2020 tam 100 net, TYT 2021 (girdiğim sınav) 71 net. Ve sınava 0 stres ve kaygıyla girip tam konsantre şekilde çözdüm. 2018 AYT 77 net olmasına rağmen bu sınavda 49 net yaptım mesela. O yüzden sana şunu söyleyebilirim ki eğer amacın dereceyse son 4, 5 ay kala otur ve aydın yayınları ve apotemi TYT problemleri çöz. Gereksiz, boş ver, çözme diyenleri de sakın dinleme. Bana da herkes ilk 5K derdi 2, 3 ay önce ama maalesef. Umarım dediklerimi yapar ve başarılı olursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ftlX0
Psikoloji garip. Kendini salıp ders çalışmamazlık yapmak veya çok kendini kasma.

Ciddiyim ve önümde kolay bir sınav var, kimse yapamıyor ben en iyi şekilde yapacağım diyebilirsin.
Öz güven meselesi bu. Ben o salona girdiğimde 10 gündür kimse uyumamıştı. Heyecan anında kendine, şu an gergin olursam kötü olacak sakin olup soruları "bam bam bam" çözeceğim diyebilirsin.

* 14 yaşında Antalya tatilinde 2km denizden açığa sürüklenip hayatta kalan birisi. Gidip tekrar yapacakmış. Yüzme bilmiyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı