YKS kalan zamanda nasıl çalışılmalı?

yorgunbiri

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

Şu an ben 11.sınıf tm öğrencisiyim, bugün anlık kararla bütün oyunlarımi kaldırdım. Bu zamana kadar 0 ders çalışma ve yatma ile geldik fakat bundan sonra böyle olmayacağını anladım ve ders çalışmaya başlamak istiyorum ama nasıl yapılamaz bilmiyorum. Temelim yarım yamalak var. Matematik zaten başlı başına bir kabus, TYT netlerim desen zaten 40-50 arası. Ne yapacağım bilmiyorum. Yardımınız lazım. Şimdi başlasak yetişir mi, yapabilir miyim, nasıl çalışmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba,

Şu an ben 11.sınıf tm öğrencisiyim, bugün anlık kararla bütün oyunlarımi kaldırdım. Bu zamana kadar 0 ders çalışma ve yatma ile geldik fakat bundan sonra böyle olmayacağını anladım ve ders çalışmaya başlamak istiyorum ama nasıl yapılamaz bilmiyorum. Temelim yarım yamalak var. Matematik zaten başlı başına bir kabus, TYT netlerim desen zaten 40-50 arası. Ne yapacağım bilmiyorum. Yardımınız lazım. Şimdi başlasak yetişir mi, yapabilir miyim, nasıl çalışmam lazım?
Denemelere odaklanın eğer konuları bitirdiyseniz. Matematikte temel kavramlar, mantık gibi basit konuları bitirip üç dört net yakalayabilirsiniz. Konu bitirdikten sonra soru çözümü izleyin kesinlikle. Problemlerden yaş problemleri, sayı kesir problemleri, yüzde problemleri ile hareket problemlerine bakabilirsiniz. Temeliniz biraz varsa kolayca anlarsınız. Türkçeden paragrafta hata yapmamaya çalışın zaman tutarak ve her soruya bir dakika ayırarak bakın.

Dil bilgisinden cümlenin ögeleri, yazım yanlışları, fiilimsiler vesaire kolay konular bunların üstüne gidebilirsiniz.

Daha yolun başındasın. Önünde hem koca bir sene, hem de koca bir yaz tatili var. Yani süren bol. "yetişir mi?" diye endişelenmene gerek yok.
Her şeyden önce kendine bir plan program yapman lazım. Disiplin bu işteki en önemli şeylerden biri.
Hedefin ne bu arada?

ODTÜ ekonomi veya daha iyi bir üniversite olur işletmede olabilir fakat işletmede çok işsiz kalan var diyorlar.

ODTÜ ekonomi veya daha iyi bir üniversite olur işletmede olabilir fakat işletmede çok işsiz kalan var diyorlar.
Hedefiniz ODTÜ gibi üniversitelerse bir profesyonele (rehberlik öğretmeniniz gibi) danışmanız çok daha doğru olur. Onlar size uygun çalışma programları hazırlayıp meslek konusunda da yol gösterebilirler. Burada bizlerden alacağınız bilgi sınırlı ve hedefiniz için yetersiz.

Hedefiniz ODTÜ gibi üniversitelerse bir profesyonele (rehberlik öğretmeniniz gibi) danışmanız çok daha doğru olur. Onlar size uygun çalışma programları hazırlayıp meslek konusunda da yol gösterebilirler. Burada bizlerden alacağınız bilgi sınırlı ve hedefiniz için yetersiz.

Gittim 2 günü kendisi yazdı gerisini sen doldur dedi ben ne yapım şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı