YKS sayısalda 1 yılda 40k sıralama yapılabilir mi?

perfectoo

Hectopat
Şu an TYT kısmı için netler:
Türkçe: 33-35
Sosyal: 15.
Matematik: 26.
Fen: 9
AYT kısmında ise daha 12 başlamadığı için olduğum seviyeyi tam netlerle belirtemiyorum. Matematikte hiçbir eksiğim yok. Matematikte yapamadığım soru yok gibi bir şey. 35 net üstü diyebilirim. Fakat fen kısmında sıkıntılar var. Şu an AYT biyoloji için çok çaba sarf ediyorum. Biyolojiyi çok seviyorum ve çalışmak da zevkli geliyor. Çalışmam bitince 12 net seviyesine geleceğimi düşünüyorum. Fizikte ise hiçbir eksiğim yok. Onda da aynı şekilde olacağını düşünüyorum. Fiziği de seviyorum. Ancak kimyada çok eksiğim var. Şu an okullar açılana kadar TYT kısmında matematiğimi 35 net seviyesine çıkarmak istiyorum. Okullar açıldığında da tüm kimyayı halletmeye çalışacağım. Sınava kadar tüm kimya konularını yetiştirebilir miyim bilmiyorum. Sizce her gün yorgunluktan ders çalışarak uyuyacak seviyede bir çalışma yapsam 40k sıralama yapabilir miyim? Tek büyük sorunum kimya.
Not: Okul birinciliği kontenjanından da yararlanacağım.

TYT gayet iyi. Ama TYT matematiğe odaklanmanı öneririm. Çünkü yüksek sıralama yapmak istiyorsan TYT matematikten en az 35 net yapmalısın. Aynı şey TYT fen için de geçerli.

Yani 40 bin sıralama yapabilirsin.

Bugün biyoloji çalışmamı tamamen bitirip günde en az 10 saat TYT matematik ve geometri kısmına odaklanacağım. Okullar açılana kadar hedefim TYT matematiği 35 net seviyesine çıkartmak olacak.

Geri
Yukarı